Թբիլիսիի Իլիայի  պետական համալսարանում   Տեմպուսի «Մարդկային գործոնի միջոցով կրթական հաստատությունների առաջխաղացում» (PEOPLE) ծրագրի շրջանակներում սեպտեմբերի 21-ին  տեղի է ունեցել «Մարդկային ռեսուրսների ռազմավարական կառավարում: Փորձառությունները և միտումները» խորագրով գիտաժողով, որին ՀՊՏՀ-ից  մասնակցել են ծրագրի համակարգող, որակի ապահովման բաժնի պետ Ներսես Գևորգյանը, ծրագրի հետազոտողներ`  անձնակազմի կառավարման բաժնի պետ Գոհար Սարգսյանը և որակի ապահովման բաժնի առաջատար մասնագետ Անի Բաղդասարյանը:
Ինչպես մեզ հետ զրույցում նշեց Գոհար Սարգսյանը՝ ծրագրի հայաստանյան գործընկերների անունից զեկույցով հանդես է եկել Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի մարդկային ռեսուրսների կառավարման բաժնի պետ Արինա Բեկչյանը:
«Հատկանշական էր այն փաստը, որ գիտաժողովը կայացավ Հայաստանի Հանրապետության անկախության 25-րդ տարեդարձի օրը, և մեր գործընկերները շնորհավորեցին մեզ այդ հիանալի առիթով»,-ասաց ՀՊՏՀ անձնակազմի կառավարման բաժնի պետը:
Ծրագրի գործընկերների հաջորդ հանդիպումը նախատեսվում է անցկացնել Հայաստանում, սույն թվականի հոկտեմբերին:

Количество просмотров: 1479
Конференция на тему «Стратегическое управление людскими ресурсами: опыт и тенденции» в рамках продвижения образовательных Организации через людей проекта “PEOPLE” был проведен 21 сентября в государственном университете им. Илиея в Тбилиси, в котором приняли участие координатор проекта, руководитель отдела по обеспечению качества  Нерсес Геворкян, исследователи проекта: Руководитель Отдела Управления аппаратом Гоар Саркисян и ведущий специалист Отдела обеспечения качества Ани Багдасарян.
Гоар Саркисян отметила, что Арина Бекчян, руководитель отдела управления человеческими ресурсами в Американском университете Армении, выступила с докладом от имени армянских партнеров проекта.
"Это было замечательно, что конференция была проведена в день 25-й годовщины независимости РА, и наши партнеры поздравили нас с этим замечательным событием", сказал начальник отдела управления аппаратом АГЭУ.