ՈւԵՖԱ-ի ֆուտզալի գավաթի խաղարկության նախնական փուլի մրցաշարը մարզաշխարհի պատմության մեջ առաջին անգամ կանցկացվի Հայաստանում: Այս մասին մեզ հայտնեց ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի ղեկավար Հովհաննես Գաբրիելյանը՝ հավելելով, որ մեկ ամիս առաջ միջոցառումը նախապատրաստելու նպատակով Հայաստան էր այցելել Ուեֆայի ֆուտզալի մրցաշարերի կազմակերպման պատասխանատու Լորեն Մորելը:
«Միջոցառումը Հայաստանում կազմակերպելու համար ՈւԵՖԱ-ի քարտուղարությանը դիմել էր ՀՀ 2015-2016 թթ. ֆուտզալի առաջնության հաղթող ՀՊՏՀ ֆուտզալի հավաքականը: Առաջնությանը մեր թիմի մրցակից, ենթախմբի մյուս 3 թիմերը հայտնի կդառնան հուլիսի 7-ին ՈւԵՖԱ-ի գրասենյակում կայանալիք վիճակահանության ժամանակ: Միջոցառումը կանցկացվի Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի ակադեմիայում, օգոստոսի 16-ից 21-ը, ՀՊՏՀ և ՀՖՖ սերտ համագործակցությամբ»,- ասաց Հովհաննես Գաբրիելյանը:

Количество просмотров: 1060
Ованес Габриелян, заведующий кафедрой физического воспитания, по чрезвычайным ситуациям и гражданской обороны, сообщает о том, что первый этап турнира Кубка УЕФА по футзалу впервые пройдет в Армении и, что Лоран Морель, ответственный за организацию турниров УЕФА по футзалу посетил Армению месяц назад.
"Команда футзала АГЭУ (победитель чемпионата РА 2015-2016 гг.) обратился к Секретариату УЕФА с просьбой организовать мероприятие в Армении. 3 команды-соперники нашей команды по футзалу станут известны 7-го июля в ходе предстоящего голосования в офисе УЕФА. Мероприятие будет проходить в Академии Федерации футбола Армении с 16 по 21 августа"; сказал Ованес Габриелян.