Հայտնի են դարձել ՈւԵՖԱ-ի ֆուտզալի գավաթի խաղարկությունում «ՀՊՏՀ» հավանական մրցակիցները
«Երեկ՝ հուլիսի 7-ին, տեղի է ունեցել ՈւԵՖԱ-ի ֆուտզալի գավաթի խաղարկության նախնական փուլի վիճակահանությունը: Հայաստանի ֆուտզալի չեմպիոն ՀՊՏՀ-ն ընդգրկվել է A խմբում, որտեղ հետևյալ թիմերն են՝ 1. «ԱՊՈԵԼ» (Կիպրոս) 2.«Ֆուտզալ Գենտոֆտե» (Դանիա) 3.«ՀՊՏՀ» (Հայաստան) 4,«Ֆուտզալ Մանիակս» (Շվեյցարիա): Խմբային մրցաշարը կանցկացվի...
ՈւԵՖԱ-ի ֆուտզալի գավաթի խաղարկությունն առաջին անգամ կարող է անցկացվել Հայաստանում. նախաձեռնությունը ՀՊՏՀ-ինն է
Պատմության մեջ առաջին անգամ Հայաստանում կարող է անցկացվել ՈւԵՖԱ-ի ֆուտզալի գավաթի խաղարկության նախնական փուլի մրցաշարը: Այս մասին մեզ հայտնեց ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի ղեկավար Հովհաննես Գաբրիելյանը՝ հավելելով, որ երեկ միջոցառումը նախապատրաստելու նպատակով Հայաստան է այցելել Ուեֆայի...

Вчера, 7 июля, состоялся розыгрыш отборочного тура 2016/17 Кубка УЕФА по футзалу. АГЭУ принимал участие в группе А. Вот команды этой группы: 1. FC АПОЭЛ (CYP) 2. JB Футзал Gentofte (DEN) 3. АГЭУ Ереван (ARM) 4. AFM Футзал Маньяки (SUI) “Эти турниры должны быть сыграны с 16 по 21 августа 2016 года, в Академии...
Кубок УЕФА по футзалу впервые может пройти в Армении: инициатива АГЭУ
Впервые в истории чемпионат предварительного раунда Кубка УЕФА по футзалуможет пройти в Армении. Об этом сообщил заведующий кафедрой Физического воспитания, по чрезвычайным ситуациям и гражданской обороны Ованес Габриелян, добавив, что для подготовки Лоран Морель – ответственный турниров УЕФА по футзалу, прибыл...