5 տարի անընդմեջ «Հայկյան» մրցանակաբաշխությունում «Լավագույն ուսանողական ինքնակառավարման մարմին» անվանակարգում հաղթող ճանաչված Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողական խորհուրդը հայտնվել է հայկական «Դյուցազնագրքի» «Օրինակելի» բաժնում: Հրատարակությունը, ինչպես նաև «Դյուցազնագիրը» (վկայական-հեղ.) այսօր ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանի աշխատասենյակում համալսարանի ուսխորհրդին հանձնեց «Դյուցազնագիրք» դյուցազունների ասոցիացիայի նախագահ Վարդան Թովմասյանը՝ ներկայացնելով իրենց գործունեությունն ու բարձր գնահատելով ՀՊՏՀ ՈՒԽ գործունեությունը:
Ռեկտոր Կորյուն Աթոյանն իր հերթին ընդգծեց ՈՒԽ գործունեությունը տարբեր ուղղություններով՝ հատկապես շեշտադրելով ուսանողների ներգրավվածությունը ռազմահայրենասիրական և սոցիալական ծրագրերում: Ռեկտորի խոսքով՝ մեր ուսանողների հաջողությունները համալսարանի պատերից դուրս են նաև, և պատահական չէ նրանց հաջողությունը «Հայկյան» մրցանակաբաշխությունում:
ՈՒԽ նախագահ Սերգեյ Խառատյանը շնորհակալություն հայտնեց՝ հավելելով, որ իրենց հաջողությունների համար ճանապարհ է հարթել ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի, ինչպես նաև Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի ցուցաբերած աջակցությունը:

Студенческий совет Армянского государственного экономического университета, уже 5-й год подряд признанный победителем в номинации “Лучший студенческий самоуправляющий орган”, появился в разделе “Образцовые” “Дюцазнагирка”. Сегодня председатель Ассоциации "Дюцазнагирк" Вардан Товмасян в кабинете ректора АГЭУ, профессора Корюн Атояна студеческому совету вручил журнал, а также "Дюцазнагирк" (сертификат –авт.), отметив, что высоко ценит деятельность Студенческого совета АГЭУ.
Ректор Корюн Атоян, в свою очередь, подчеркнул деятельность студенческого совета по разным направлениям, особенно подчеркивая включенность студентов в военно-патриотические и социальные прогаммы. По словам ректора, наши студенты достигают успеха также вне стен университета, и их успех в рамках премии “Айкян” - не случайность.
Председатель студенческого совета Сергей Харатян выразил свою благодарсность за то, что их путь к успеху выравнивала поддержка ректора АГЭУ Корюна Атояна, а также Молодежного фонда Армении.