Հիշեցում. ՀՊՏՀ-ում կկայանա միջազգային գիտաժողով՝ նվիրված Հայաստանում տնտեսագիտության առաջին դպրոցի հիմնադրման 90 և ՀՊՏՀ 45-ամյակին
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը հրավիրում է մասնակցելու «ՀՀ տնտեսության զարգացման առաջնահերթությունները. ներքին և արտաքին մարտահրավերներ» խորագրով միջազգային գիտաժողովին՝ նվիրված Հայաստանում տնտեսագիտության առաջին դպրոցի հիմնադրման 90 և ՀՊՏՀ 45-ամյակին:
ՀՊՏՀ գիտահետազոտական աշխատանքների կազմակերպման բաժնից ստացված հայտարարությանը ծանոթացեք ստորև:
Գիտաժողովը տեղի կունենա
2020թ. ապրիլի 9-10
Գիտաժողովի անցկացման վայր
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան, Երևան, Նալբանդյան 128
Գիտաժողովի աշխատանքային լեզուներն են՝ հայերենը, ռուսերենը և անգլերենը:
Գիտաժողովն անցկացվելու է հետևյալ գիտական ուղղություններով՝
- Ներառական տնտեսական զարգացման հեռանկարներն ու հնարավորությունները,
- Տնտեսական համակարգերի կառավարման ռազմավարություններ, մոդելներ և տեխնոլոգիաներ,
- Հայաստան և աշխարհ,
- Տնտեսության ինստիտուցիոնալ փոխակերպումներ,
- Թվային տնտեսություն. ժամանակակից մարտահրավերներն ու հնարավորությունները:
Գիտաժողովին մասնակցության կարգը
Գիտաժողովին մասնակցությունն անվճար է (այլ երկրների մասնակիցների համար տեղափոխման և կեցության ծախսը հոգում են մասնակիցները): Գիտաժողովին կարելի է մասնակցել միայն առկա մասնակցության ձևով (ելույթ, շնորհանդես, զեկույցների ներկայացում և քննարկումներին ու կլոր սեղաններին մասնակցություն):
Գիտաժողովին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքից (asue.am) ներբեռնել և լրացնել սույն մասնակցության հայտը և հոդվածի հետ միասին մինչև 15.03.2020թ. ուղարկել science.dep@asue.am էլեկտրոնային փոստի հասցեին:
Այն մասնակցության հայտերը, որոնք մինչև նշված ժամանակահատվածը լրացված չեն լինի, հետագայում հաստատության կողմից չեն դիտարկվի:
Հոդվածները պետք է համապատասխանեն գիտաժողովի պահանջներին, որոնց կարելի է ծանոթանալ ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում (asue.am)` հետևյալ հղումով: Ներկայացված հոդվածները ուղարկվելու են կույր գրախոսման և միայն դրական կարծիքի արժանանալուց հետո դրանք ենթակա են տպագրության: Գիտական և տեխնիկական պահանջներին չբավարարելու դեպքում հոդվածը չի տպագրվում, և հեղինակն այդ մասին տեղեկացվում է ուղարկելուց 30 օրվա ընթացքում:
Կույր գրախոսության համակարգով գրախոսվող հոդվածները պետք է բավարարեն հետևյալ պահանջներին.
- գիտաժողովի խորագրին (շրջանակներին) համապատասխանություն,
- գիտականություն,
- օրիգինալություն,
- արդիականություն,
- որակ:
Վերոնշյալ պահանջներին ներկայացված հոդվածների համապատասխանությունը կորոշի գրախոսող անկախ փորձագետը, որոնց հիման վրա գիտաժողովի խմբագրական խորհրդի կողմից կկայացվի ստորև նշված որոշումներից մեկը.
- տպագրվում է (to publish)
- տպագրվում է նշված դիտողությունները վերացնելուց հետո (to publish after correcting mistakes)
- չի տպագրվում (not to publish)
Լրացուցիչ տեղեկություններ՝
Հարցերի դեպքում կարող եք զանգահարել ՀՊՏՀ գիտահետազոտական աշխատանքների կազմակերպման բաժին՝ 010 593-426 հեռախոսահամարով, կամ գրել science.dep@asue.am էլ. հասցեին:

Напоминание: В АГЭУ состоится международная конференция: “Приоритеты развития экономики РА: внутренние и внешние вызовы”
Армянский государственный экономический университет приглашает вас принять участие в Международной конференции “ Приоритеты развития экономики РА: внутренние и внешние вызовы”, посвященная 90-летию создания первой школы экономики в Армении и 45-летию АГЭУ.
Ниже ознакомьтесь с объявлением, предоставленным отделом организации научно-исследовательских работ:
Конференция состоится:
9-10 апреля, 2020 года
Место проведения конференции:
Армянский государственный экономический университет, Ереван, улица Налбандяна 128
Рабочие языки конференции: армянский, русский, английский.
Конференция будет проходить по следующим направлениям:
• Перспективы и возможности для всестороннего экономического развития,
• Стратегии, модели и технологии управления экономическими системами,
• Армения и мир,
• Институциональные преобразования экономики,
• Цифровая экономика: современные проблемы и вызовы.
Порядок участия в конференции:
Участие в конференции бесплатное (участники из других стран оплачивают стоимость проезда и проживания участников ). Участие в конференции только очное (выступление, презентация докладов и участие в дискуссиях и круглых столах).
Для участия в конференции необходимо загрузить и заполнить заявку с официального сайта АГЭУ (asue.am) и до 15.03.2020года отправить на электронную почту science.dep@asue.am.
Заявки на участие, которые не будут заполнены до этого времени, не будут рассматриваться учреждением в дальнейшем.
Статьи должны соответствовать требованиям, с которыми можно ознакомиться на официальном сайте АГЭУ (asue.am) по следующей ссылке.
Представленные статьи будут отправлены на рецензию и будут опубликованы только после получения положительного отзыва. В случае невыполнения научных и технических требований, статья не будет опубликована, и автор будет уведомлен в течение 30 дней с момента подачи.
Рецензируемые статьи должны соответствовать следующим требованиям:
• соответствие названию (рамкам) конференции,
• научность,
• оригинальность;
• актуальность,
• качество.
Приемлемость независимого рецензента будет определяться редакционной коллегией, которая примет одно из следующих решений:
• будет опубликована (to publish)
• будет опубликована после исправления ошибок (to publish after correcting mistakes)
• не будет опубликована (not to publish).
Дополнительная информация:
При возникновении вопросов можете позвонить в отдел организации научнио-исследовательских работ по телефону 010 593-426 или написать на адрес эл.почты science.dep@asue.am.