Դիտումների քանակ՝ 3223
Մակրոէկոնոմիկայի ամբիոնի նախաձեռնությամբ այսօր կայացավ բաց դասախոսություն՝ «Մակրոտնտեսական քաղաքականություն և կանխատեսում» մասնագիտության առկա բակալավրիատի երրորդ կուրսի ուսանողների համար՝ «Բանկային գործունեության պետական կարգավորում» դասընթացի շրջանակներում:
«Մրցակցությունը և ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ-ի դիրքը ՀՀ բանկային համակարգում» թեմայով բաց դասախոսությամբ հանդես եկավ ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ ՓԲԸ-ի հաճախորդների սպասարկման դեպարտամենտի տնօրենի տեղակալ, գործառնական վարչության պետ, տնտեսագիտության թեկնածու Հայկ Մուրադյանը, ով նաև սույն մասնագիտության շրջանավարտ է:
Նշենք, որ բանախոսին հրավիրել էր մակրոէկոնոմիկայի ամբիոնի վարիչի պաշտոնակատար, տ.գ.թ., դոցենտ Կարեն Գրիգորյանը, առարկայի դասախոսն է ամբիոնի դոցենտ, տ.գ.թ. Գայանե Ավագյանը:
«Բաց դասախոսությունն անցավ շատ հետաքրքիր մթնոլորտում: Բանախոսի մատուցած նյութը չափազանց օգտակար էր ուսանողներին դասընթացը առավել խորությամբ և գործնականում յուրացնելու տեսանկյունից»,- լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին ասաց Կարեն Գրիգորյանը:

Сегодня в рамках дисципины «Государственное регулирование банковской деятельности» по инициативе кафедры макроэкономики состоялась открытая лекция для студентов 3-го курса бакалавриата по специальности «Макроэкономическая политика и прогнозоривание».
Замдиректора департамента по обслуживанию клиентов ЗАО АРМСВИСБАНК, начальник операционного управления, кандидат экономических наук Айк Мурадян провел лекцию на тему «Конкуренция и позиция АРМСВИСБАНКа в банковской системе РА».
Напомним, что докладчика пригласил исполняющий обязанности заведующего кафедрой макроэкономики, к.э.н., доцент Карен Григорян, преподаватель предмета – доцент кафедры, к.э.н., Гаяне Авагян.
«Открытая лекция прошла в интересной атмосфере. Материал, представленный докладчиком, чрезвычайно полезен для студентов с точки зрения более углубленного и практического освоения курса», - в беседе с отделом информации и связей с общественностью сказал Карен Григорян.