Բաց դաս՝ ազդեցիկ բրենդ ստեղծելու մասին
Մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի ուսանողների համար մարքեթինգի ամբիոնն այսօր կազմակերպել էր մասնագիտական թեմայով հերթական արտալսարանային բաց դասը, հյուր-բանախոսը Brandon Agency մարքեթինգային ընկերության հիմնադիր, ՀՊՏՀ շրջանավարտ Արման Արզումանյանն էր:
Հանդիպմանը մասնակցում էին մարքեթինգի ամբիոնի վարիչ, տ.գ.թ., դոցենտ Վադիմ Գրիգորյանը, նույն ամբիոնի դոցենտներ Լիլիթ Քոլյանը, Լիլիթ Դադայանը, շարունակական կրթության և կարիերայի բաժնի պետ Աիդա Առուստամյանը:
Ներկաներին ողջունեց և Արման Արզումանյանին ներկայացրեց Վադիմ Գրիգորյանը՝ ընդգծելով, որ նա Տնտեսագիտական մայր բուհի առաջավոր սաներից է, ուսումնառության ընթացքում լավագույնս աչքի է ընկել: Ամբիոնի ղեկավարը տեղեկացրեց նաև, որ նրա հետ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել նմանատիպ հանդիպումները շարունակական դարձնելու:
Դասախոսության սկիզբը ներածություն էր բրենդի էության և բրենդինգի տարրերի վերաբերյալ, հաջորդիվ քննարկվեցին սպառողների լոյալության, շուկայում ապրանքը դիրքավորելու, անհատի և կազմակերպության բրենդի հետ կապված հարցեր:
Իր փորձառության հիման վրա մարքեթոլոգը ուսանողներին տեղեկություն տրամադրեց արագ փոփոխվող միտումների պայմաններում ազդեցիկ բրենդ ստեղծելու մասին, մասնավորապես, նշանագիտության, մարքեթինգի, հասարակայնության հետ կապերի և այլ ոլորտների վերաբերյալ գիտելիքները մեկտեղելու շնորհիվ:

Открытое занятие о создании влиятельного бренда
Сегодня кафедра маркетинга организовала для студентов факультета маркетинга и организации бизнеса очередное внеаудиторное занятие по профессиональной теме, гостем стал основатель маркетинговой компании Brandon Agency, выпускник АГЭУ Арман Арзуманян.
На встрече присутствовали заведующий кафедрой маркетинга к.э.н., доцент Вадим Григорян, доценты той же кафедры Лилит Колян, Лилит Дадаян, начальник отдела непрерывного образования и карьеры Аида Арустамян.
Присутствующих поприветствовал и представил Армана Арзуманяна Вадим Григорян подчеркнув, что он является одним из лучших выпускников нашего вуза и во время своей учебы наилучшим образом проявил себя. Руководитель кафедры сообщил также, что уже есть договоренность о том, чтобы сделать эти встречи периодическими.
Начало лекции было предисловием о сути брендинга, об элементах брендинга, были обсуждены вопросы лояльности потребителей, вопросы, связанные с брендом индивида и компании.
На основе своей практической деятельности, маркетолог передал студентам информацию о создании влиятельного бренда в условиях быстрых перемен и другую полезную для студентов информацию.