Դիտումների քանակ՝ 1326
eDrone նախագծի շրջանակներում այսօր Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանում մեկնարկել են «Անօդաչու թռչող սարքերի ուսուցում» դասընթացի 2-րդ խմբի դասերը, որին ՀՊՏՀ-ից մասնակցել են մարքեթինգի ամբիոնի վարիչ, դոցենտ Վադիմ Գրիգորյանը, միջազգային կապերի բաժնի պետ Սոնա Մատինյանը, նույն բաժնի գլխավոր մասնագետ Արփինե Ջրաղացպանյանը, մի շարք ուսանողներ, ՀԱՊՀ ներկայացուցիչներ Հրաչյա Կարապետյանը և Գրիգոր Բաբայանը: Այս մասին հայտնում են միջազգային կապերի բաժնից:
Հանդիպման ընթացքում ՀԱՊՀ ներկայացուցիչ Հրաչյա Կարապետյանը ուսանողներին ներկայացրել է զեկուցում՝ «Անօդաչու թռչող սարքերի ուսուցում» դասընթացի թեմաների և այլ մանրամասների վերաբերյալ, այնուհետև մեկնարկել է առաջին դասը:
Հիշեցնենք, որ eDrone-ը «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակներում ֆինանսավորվող նախագիծ է, որը մեկնարկել է 2016 թ. հոկտեմբերի 15-ին: Նախագծի նպատակը նոր ուսումնական միջավայրի հիմնումն է, որը միտված է մասնագիտական գործունեության մեջ անօդաչու թռչող սարքերի տեխնոլոգիաների կիրառման կարողությունների զարգացմանը:
Նախագծի վերաբերյալ առավել մանրամասն տեղեկատվություն առկա է նախագծի պաշտոնական հարթակում և ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի «Միջազգային ծրագրեր» բաժնում:

Сегодня в рамках проекта eDrone в Национальном политехническом университете Армении (NPUA) стартовал 2-й курс «Обучение БПЛА», в котором приняли участие заведующий кафедрой маркетинга АГЭУ, доцент Вадим Григорян, руководитель Отдел международных связей Сона Матинян, Арпине Джрагацпанян - главный специалист того же отдела, ряд студентов, представители НПУА Грачья Карапетян и Григор Бабаян.
курса «Обучение БПЛА», после чего началось первое обучение.Напомним, eDrone - это проект, финансируемый «Erasmus +», запущенный 15 октября 2016 года. Цель eDrone - определить область обучения, чтобы предоставить больше возможностей для доступа к новым компетенциям, связанным с использованием технологий дронов в профессиональной деятельности.
Более подробную информацию о проекте можно получить на Официальной платформе проекта и в разделе «Международные программы», на официальном сайте АГЭУ.