Հանդիպումների շարք՝ հանրային կապերի բաժինների հետ. առաջին հանդիպումը՝ ՀՊՏՀ աշխատակիցների հետ
Մարքեթինգի ամբիոնի դասախոս, տ.գ.թ., դոցենտ Լիլիթ Դադայանի նախաձեռնությամբ մարքեթինգային հաղորդակցություններ մասնագիտացման մագիստրատուրայի 2-րդ կուրսի ուսանողների համար «PR և մեդիաէկոնոմիկա» դասընթացի շրջանակներում կբանախոսեն տարբեր կազմակերպությունների հանրային և տեղեկատվական բաժինների ղեկավարներ ու աշխատակիցներ:
Հանդիպումը մեկնարկեց այսօր և առաջին հանդիպմանը դոցենտի հրավերով մասնակցեցին ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ, «Տնտեսագետ» ամսագրի գլխավոր խմբագիր Գոհար Գևորգյանը, լրագրող Նանե Ավանեսյանը և լուսանկարիչ Ռազմիկ Խաչատրյանը:
Որո՞նք են բաժնին հաճախ տրվող հարցերը, ինչպե՞ս են որոշվում առաջնահերթությունները, ինչպե՞ս է իրականացվում զանգվածային լրատվամիջոցների հետ աշխատանքը, ինչպե՞ս է իրականացվում բուհի տեղեկատվական-քարոզչական աշխատանքը ... ուսանողները շատ հարցեր ունեին և հետաքրքրված էին համալսարանի լրատվական-տեղեկատվական միջոցների աշխատանքի կազմակերպմամբ, ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի, «Տնտեսագետ» ամսագրով, Facebook սոցիալական ցանցում համալսարանի պաշտոնական էջի գործունեությամբ: Ուսանողների խնդրանքով Գոհար Գևորգյանն անդրադարձավ բաժնի գործառույթներին՝ առանձնացնելով աշխատանքային հիմնական ուղղությունները, ներկայացրեց ուսանողներին հետաքրքրող հարցերի պատասխանները: Ուսանողների հարցերին պարաբանումներ ներկայացրեց նաև լրագրող Նանե Ավանեսյանը:
Դասն անցավ ինտերակտիվ ձևաչափով՝ հագեցած քննարկումներով: Գոհար Գևորգյանը կոչ արեց համագործակցել ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ՝ ուսումնասիրել ուսանողների՝ տեղեկատվություն ստանալու պահանջմունքները և առաջարկներ ներկայացնել:
Ուսանողները ստացան նաև «Տնտեսագետ» պաշտոնաթերթի օրինակներ: Իսկ լուսանկարիչ Ռազմիկ Խաչատրյանը վավերացրեց հերթական հիշարժան հանդիպումը:

По инициативе преподавателя кафедры маркетинга, к.э.н. Дадаян Лилит, для студентов магистратуры 2-го курса специальности “Маркетинговые коммуникации” в рамках дисциплины “PR и медиаэкономика” будут читать лекции руководители и сотрудники общественных и информационных отделов разных организации.
Встреча стартовала сегодня, и на первой встрече, по приглашению доцента, приняли участие начальник отдела информации и связей с общественностью АГЭУ, главый редактор “Тнтесагет” Гоар Геворгян, журналист Нане Аванеся и фотограф Размик Хачатрян.
Каковы часто задаваемые вопросы? Как определяются приоритеты? Как проводится работа со средствами массовой информации? Как осуществляется информационно-пропагандистская работа университета? У студентов накопилось множество вопросов, им были интересны организация работы информационных средств университета, официальный сайт АГЭУ, журнал “Тнтесагет”, деятельность официального сайта университета на социальном сети Facebook.
По просьбе студентов, Гоар Геворгян представила функции отдела, выделяя основные рабочие векторы, ответила на интересующие студентов вопросы. Журналистка Нане Аванесян также представила разъяснения по вопросам студентов.
Урок прошел в интерактивном формате. Гоар Геворгян призвала сотрудничать с отделом информации и связей с общественностью, чтобы изучить требования студентов и представить предложения.
Студентны получили также образцы официального журнала “Тнтесагет”. А фотограф Размик Хачатрян увековечил очередную запоминающуюся встречу.