ՈՒԳԸ գարնանային նստաշրջանում, մայիսի 4-ից սկսած, ընդմիջում-դադարներով ընթացել են նաև ֆինանսական ֆակուլտետի նիստերը, որոնց մասնակցել են 40-ից ավելի ուսանողներ և մագիստրանտներ: Նիստերին ներկա են եղել գիտության և ասպիրանտուրայի բաժնի պետ Խորեն Մխիթարյանը, բաժնի առաջատար մասնագետ Գայանե Մուրադյանը, ֆինանսների ամբիոնի դոցենտներ Էդգար Աղաբեկյանը (ֆակուլտետի ՈՒԳԸ պատասխանատու), Արմինե Սչանյանը, ասիստենտ Ասյա Խալաթյանը, բանկային գործի և ապահովագրության ամբիոնի ասիստենտներ Գայանե Հարությունյանը և Աշոտ Կիրակոսյանը, նշված ամբիոնների դասախոսները:
Էդգար Աղաբեկյանն մեզ տրամադրեց հաղթող եռյակի և մրցատյանի համակրանքը շահած ուսանողների անունները՝ հավաստելով և գոհունակություն արտահայտելով, որ ներկայացվել են արդիական ու կարևոր թեմաներով բավականին լուրջ հետազոտություններ, որոնք նույնիսկ առաջ են բերել մասնագետների զարմանքն ու հիացմունքը:
Եվ այսպես, 1-ին մրցանակ է ստացել արժեթղթերի շուկա մասնագիտության 4-րդ կուրսի ուսանող Լիլիթ Խաչատրյանը՝ «Ներդրումային պորտֆելի կառավարման հիմնախնդիրները ՀՀ արժեթղթերի շուկայում», 2-րդ՝ ապահովագրական գործ մասնագիտության 3-րդ կուրսի ուսանող Գագիկ Հակոբյանը՝ «Գյուղատնտեսական ռիսկերի ապահովագրության համակարգի ներդրման ուղիները», 3-րդ՝ արժեթղթերի շուկա մասնագիտության 1-ին կուրսի մագիստրանտ Դիանա Տերյանը՝ «Արտարժույթի փոխարժեքը և դրա ազդեցությունը ՀՀ արժեթղթերի շուկայի վրա» թեմաներով զեկուցումների համար և հատուկ մրցանակին է արժանացել ֆինանսներ մասնագիտության 1-ին կուրսի ուսանող Աննա Աբազյանը՝ «ICO-ն որպես ֆինանսական ռեսուրսների ներգրավման այլընտրանք» զեկուցմամբ:
Հիշեցնենք՝ ՈՒԳԸ գարնանային նստաշրջանը մեկնարկել էր ապրիլի 19-ին, այսօր արդեն բոլոր արդյունքները հայտնի են, հաղթողներին նոր փորձություն է սպասվում առաջիկայում կայանալիք համահամալսարանական եզրափակիչ փուլում:

На весенней сессии СНО, начиная с 4 мая, с паузами-перерывами прошли также заседания финансового факультета, на которых участвовали более 40 студентов и магистрантов. На заседании присутствовали руководитель отдела науки и аспирантуры Хорен Мхитарян, передовой специалист отдела Гаяне Мурадян, доценты кафедры финансов Эдгар Агабекян, Армине Счанян, ассистент Ася Халатян, ассистенты кафедр банковского дела и страхования Гаяне Арутюнян и Ашот Киракосян, преподаватели указанных кафедр.
Эдгар Агабекян сообщил нам имена призовой тройки, и завоевавших симпатию жюри.
Итак, первое место заняла студентка 4-го круса специальности «Рынок ценных валют» Лилит Хачатрян с докладом на тему: «Проблемы управления инвестиционным портфелем на рынке ценных бумаг РА», 2-е место занял студент 3-го курса специальности «Страховое дело» Гагик Акопян с докладом на тему: «Пути внедрения системы страхования сельскохозяйственных рисков». 3-е место заняла магистрантка 2-го курса специальности «Рынок валюты» Диана Терян с докладом на тему: «Курс инвалюты и его влияние на рынок ценных бумаг РА». Студентка 1-го курса специальности «Финансы»Анна Абазян, которая представила тему: «ICO как альтернатива привлечения финансовых ресурсов», получила приз жюри.
Напомним, что весенняя сессия СНО стартовала с 19 апреля, уже сегодня известны все результаты, победителей ждет новое испытание в общеуниверситетском финале, которое пройдет в ближайшем будущем.