Սիրելի ՀՊՏՀ-ականներ, ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք գալիք երկուշաբթի հեռակա կրթաձևում մեկնարկում են 2018-2019 ուստարվա առաջին կիսամյակի դասերը: Ուրախ ենք հաղորդել նաև, որ լույս է տեսել «Ուսանողի ուղեցույց- 2018-ը»՝ հատուկ հեռակա բակալավրիատի ուսանողների համար:
Ուղեցույցն սկսվում է ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի ողջույնի խոսքով: Այնուհետև ներկայացվում է տեղեկատվություն ուսանողների իրավունքների ու պարտականությունների, ուսումնական գործընթացի կազմակերպման հիմնադրույթների, գիտելիքի գնահատման սկզբունքների վերաբերյալ: Ուսումնական բաժնից հրապարակման ներկայացված ուղեցույցը տեղադրված է կայքի «Ուսանող» բաժնում, կարող եք ծանոթանալ այստեղ:

Дорогие студенты! Как уже сообщалось ранее, в ближайший понедельник в заочной форме обучения начинаются занятия в первом семестре 2018-2019 учебного года. Рады также сообщить, что вышло также в свет «Руководство студента - 2018», для студентов бакалавриата заочной формы обучения.
Руководство начинается с приветственной речи ректора АГЭУ Корюна Атояна. Далее представлена информация о правах и обязанностях студентов, положениях организации учебного процесса, принципах оценки знаний. С руководством, размещенном на официальном сайте в разделе «Студент», можете ознакомиться здесь.