"StartUp-Project". Միջազգային երիտասարդական մրցույթ` ՀՊՏՀ-ում
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում (ՀՀ, ք. Երևան, Նալբանդյան 128) 2018 թվականի նոյեմբերի 12-14-ը կանցակցվի "StartUp-Project" միջազգային երիտասարդական մրցույթ՝ «Էրազմուս+»-ի «Բարձրագույն ուսումնական հաստատությունները՝ երիտասարդների ձեռներեցության համար» ծրագրի շրջանակներում (http://heifye.hduht.edu.ua):
Մանրամասներին ծանոթացեք ստորև բերվող հայտարարությունում:
Մրցույթի նպատակը
Մրցույթի նպատակն է ձեռնարկատիրական նախաձեռնությունների և ստեղծագործական մտածելակերպի զարգացումը, բիզնես մոդելավորման հմտությունների ընդլայնումը և բիզնես պլանավորումը, ինչպես նաև բիզնես գաղափարների գնահատումը:
Ո՞վ կարող է մասնակցել մրցույթին:
Մրցույթին կարող են մասնակցել 1-5 հոգանոց խմբեր: Խմբի անդամները կարող են լինել 15-35 տարեկան երիտասարդ գործարարներ, ուսանողներ, ասպիրանտներ, ովքեր ունեն նորարարական բիզնես գաղափարներ և ցանկություն` իրականացնելու դրանք:
Մրցույթի հիմնական կանոնները
Մրցույթն անցկացվելու է 2 փուլով
I փուլ հայտի և նյութերի ներկայացում մինչև 2018 թ. նոյեմբերի 1-ը
մրցույթի մասնակիցների նախնական ընտրություն 2018թ. նոյեմբերի 1 - նոյեմբերի 5
ІІ փուլ բիզնես գաղափարների և ծրագրերի պաշտպանություն 2018թ. նոյեմբերի 12-14
Մրցույթի աշխատանքային լեզուներն են ռուսերեն, անգլերեն:
Հնարավոր է նաև մրցույթին հեռակա մասնակցությունը:
Մրցույթին մասնակցությունն անվճար է: Ճանապարհածախսը հոգում է մասնակիցը:
Նյութերի գրանցում և ներկայացում
Մրցույթի բոլոր մասնակիցները պետք է գրանցվեն մինչև 2018 թ. նոյեմբերի 1-ը՝ լրացնելով գրանցման ձևը (Հավելված 1) և այն ուղարկելով int.asue@gmail.com էլեկտրոնային փոստին:
Մրցույթին մասնակցելու համար բիզնես առաջարկի նկարագրությունը (Հավելված 2) և նախագծի ներկայացումը (առավելագույնը 10 սլայդ) պետք է ուղարկվի int.asue@gmail.com էլեկտրոնային փոստին մինչև 2018 թ. նոյեմբերի 1-ը:
Պարտադիր հաշվետվություն
Յուրաքանչյուր թիմ պետք է իր նախագիծը և դրա շնորհանդեսը տպագիր տարբերակով ներկայացնի մրցատյանի (ժյուրիի) անդամներին: Հեռակա մասնակցության դեպքում մասնակիցները պետք է իրենց բիզնեսի նախագիծը և շնորհանդեսը (մինչև 10 սլայդ) ուղարկեն int.asue@gmail.com էլեկտրոնային հասցեին:
Ներկայացման կանոններ
Յուրաքանչյուր թիմին նախագիծը ներկայացնելու համար տրվում է 15 րոպե:
“StartUp-project" մրցույթի միջազգային մրցատյան (ժյուրի)
Միջազգային մրցատյանի (ժյուրիի) կազմում ներգրավված են Արևելյան գործընկերության երկրների և Եվրամիության գործարար շրջանակների և բիզնես կազմավորումների ներկայացուցիչներ: Մրցույթի կազմակերպիչները և ժյուրին պարտավոր են պահպանել ծրագրի մասնակիցների հեղինակային իրավունքները:
Բիզնես գաղափարների գնահատման հիմնական չափանիշներ
• Խմբի կողմից մշակված բիզնես գաղափարը StartUp նախագծում պետք է ունենա նորարարություն, բավարարի հաճախորդի կարիքները, ունի առևտրայնացման ներուժ և իրատեսական լինի,
• Ներկայացված StartUp նախագիծը պետք է լինի ամբողջական, առաջարկվող եզրակացությունները հիմնավորված, կատարված ֆինանսական հաշվարկները ճիշտ
Ի՞նչն է գնահատում ժյուրին:
ժյուրին գնահատում է 4 բաղադրիչ
1. թիմի շնորհանդեսը
2. բիզնես գաղափարների նորարարությունը և ինքնատիպությունը, նպատակահարմարությունը
3. գրավոր զեկույցը
4. թիմի պատասխանները ժյուրիի հարցերին
Մրցույթի արդյունքներով որոշվում են հաղթողները, որոնք կզբաղեցնեն առաջին, երկրորդ և երրորդ տեղերը: Հաղթող կճանաչվեն այն մասնակիցները, ովքեր խնդիրներին տվել են ավելի ստեղծագործ ու հմուտ լուծումներ: Մրցույթի հաղթողները և մասնակիցները պարգևատրվում են վկայականներով և նվերներով:

Количество просмотров: 885
В рамках реализации проекта «ВЫСШИЕ УЧЕБНЫЕ ЗАВЕДЕНИЯ ДЛЯ МОЛОДЕЖНОГО ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬСТВА» ПРОГРАММЫ ЭРАЗМУС +, 12-14 ноября 2018 г. Армянский государственный экономический университет (ул. Налбандяна 128, Ереван, Армения) проводит Международный молодежный конкурс бизнес идей и проектов «StartUp-проект» (http://heifye.hduht.edu.ua).
ЦЕЛЬ КОНКУРСА
Цель конкурса - развитие предпринимательской инициативы и креативного мышления, навыков бизнес моделирования и бизнес планирования, проверка бизнес идей на реалистичность.
Кто может участвовать в конкурсе?
К участию в конкурсе приглашаются команды от 1 до 5 человек. Участниками команд могут быть молодые предприниматели, студенты, магистранты, аспиранты от 15 до 35 лет, которые обладают инновационной бизнес идеей и имеют желание ее воплотить.
ОБЩИЕ ПРАВИЛА КОНКУРСА
Конкурс проводится в два этапа:
І этап: подача заявки и материалов до 1 ноября 2018 г.
предварительный отбор участников конкурса 1 ноября – 5 ноября 2018 г.
ІІ этап защита бизнес идей и проектов 12-14 ноября 2018 г.
Рабочие языки конкурса: русский, английский.
В конкурсе можно участвовать в очном и заочном формате.
Участие в конкурсе бесплатное. Расходы по командировке покрываются за счёт участника.
Регистрация и подача материалов
Все участники конкурса должны быть зарегистрированы до 1 ноября 2018г., заполнив регистрационную форму (приложение 1) и отправив по электронному адресу: int.asue@gmail.com
Для участия в конкурсе подается описание бизнес предложения (приложение 2) и презентация проекта (не больше 10 слайдов) до 1 ноября 2018 г. на электронную почту int.asue@gmail.com.
Обязательная отчетность
Каждая команда представляет свой проект и презентацию в печатном формате членам жюри. Заочные участники также должны предоставить свой бизнес проект и презентацию в электронном формате по адресу: int.asue@gmail.com
Регламент выступления команды
Суммарно выступление каждой команды (представление выступающей команды, подготовка техники и раздача отчетов, презентация, ответы на вопросы жюри, демонтаж аппаратуры) - 15 минут.
Международное жюри конкурса «StartUp-проект»
В состав международного жюри входят представители деловых кругов и бизнес образования из стран Восточного партнерства и Европейского союза. Организаторы и жюри конкурса обязуются сохранять авторские права участников проекта.
Основные критерии оценивания бизнес идей
• Бизнес-идея, которую команда развивает в своем StartUp-проекте, демонстрирует инновационность, способность удовлетворять потребности клиента, обладает потенциалом коммерциализации, реалистична;
• Представленный StartUp-проект является целостным, предложенные выводы обоснованы; проведенные финансовые расчеты корректны.
Что оценивают члены жюри?
При оценивании команд жюри оценивает 4 компонента:
1. Презентацию команды.
2. Иновационность и оригинальность бизнес идеи, коммерческую реализуемость.
3. Письменный отчет.
4. Ответы команды на вопросы жюри.
По итогам Конкурса определяются победители, занявшие первое, второе и третье места. Победителями признаются участники, которые более творчески и мастерски подошли к заданию. Победители и участники Конкурса награждаются сертификатами и подарками.