Համաբուհական ուսանողական քայլերթ՝ Մայիսյան հաղթանակների ոգով
ՀՀ 13 պետական և ոչ պետական բուհերի ուսանողական ինքնակառավարվող կառույցների նախաձեռնությամբ Արցախյան հաղթանակն ու մեր հերոսների անմահ հիշատակը ոգեկոչելու նպատակով մայիսի 9-ին կազմակերպվել է համաբուհական երթ դեպի Եռաբլուր փառքի պանթեոն, որին մասնակցել են ՀՊՏՀ-ականները:
Մեզ հետ զրույցում ուսանողական խորհրդի նախագահ Հովհաննես Հարությունյանն ասաց, որ համաբուհական նախաձեռնությանը միացել են նաև արցախցի ուսանողները՝ Արցախում երիտասարդական երթ կազմակերպելով:
Այս պահին էլ 10 բուհերի ուսանողներ, այդ թվում ՀՊՏՀ-ականները, կրկին մեկնում են Արցախ՝ մասնակցելու ժենգյալով հացի փառատոնին:
Այսպիսով, մեկնարկել են հայաստանյան և արցախյան բուհերի ուսանողության համատեղ միջոցառումները՝ ի նպաստ երիտասարդության համախմբման ու հայրենասիրական դաստիարակության բարձրացման:

По инициативе студенческих самоуправляющихся структур 13 государственных и негосударственных вузов РА, 9-го мая в память о победе Арцаха и наших героев было организовано общевузовское шествие к пантеону воинской славы «Ераблур», в котором приняли участие АГЭУ-евцы. В беседе с нами председатель студенческого совета Ованнес Арутюнян сказал, что к общевузовской инициативе присоединились также и арцахские студенты, организовав молодежное шествие в Арцахе.
На данный момент , 10 студентов вузов, в том числе и АГЭУ-евцы, снова отправляются в Арцах, для участия в фестивале хлеба с жингялом.
Таким образом, начались совместные студенческие мероприятия армянских и арцахских вузов во имя объединения молодежи и повышения патриотического воспитания.