Ժամկետները երկարաձգվել են. ՀՊՏՀ-ն և շվեյցարական ՈՒՄԵՖ համալսարանը հայտարարում են ընդունելություն
«Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության և շվեյցարական ՈՒՄԵՖ համալսարանի միջև 2017թ. ապրիլի 12-ին կնքված կրկնակի աստիճանաշնորհման կրթական ծրագրի իրականացման համաձայնագրի շրջանակներում 2018/2019 ուսումնական տարվա առկա ուսուցմամբ մագիստրոսական ծրագրով հայտարարվում է մագիստրատուրայի ընդունելություն` հետևյալ կրթական ծրագրերով.
Դասընթացները կանցկացվեն անգլերենով՝ Եվրոպական երկրներից, ԱՄՆ-ից, Կանադայից և այլ երկրներից ժամանած պրոֆեսորադասախոսական կազմի կողմից: Դասընթացները հաջողությամբ ավարտած ուսանողները կստանան ՈՒՄԵՖ համալսարանի և ՀՊՏՀ-ի կրկնակի դիպլոմներ:
2 տարվա վարձավճարի ընդհանուր գումարը կազմում է 9800 ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ՝ 4900 ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ յուրաքանչյուր տարվա համար: Հնարավոր է վարձավճարների 50 և 70% մասնակի փոխհատուցման համակարգ՝ կախված քննության արդյունքներից:
Դիմորդները պետք է հաղթահարեն ընդունելության քննությունները, որոնք կկազմակերպվեն գրավոր և բանավոր հիմունքներով (անգլերենի իմացության ստուգում):
Դիմորդները պետք է լրացնեն ընդունելության թերթիկներ և ունենան պահանջվող փաստաթղթերի ցանկը:
Մագիստրոսական ծրագրով ընդունվել ցանկացող դիմորդները պետք է ներկայացնել հետևյալ փաստաթղթերը՝
Հայտերի ներկայացման վերջնաժամկետն է 2018թ. սեպտեմբերի 15-ը:
Ծրագիրը կսկսվի 2018թ. հոկտեմբերի 1-ից:
Լրացուցիչ տեղեկություններ ստանալու համար կարող եք դիմել ՀՊՏՀ Գիտության և ասպիրանտուրայի բաժին, որտեղից տրամադրվել է հայտարարությունը: Կենտրոնական մասնաշենք, 3-րդ հարկ, 320 սենյակ: Հեռ. (010) 593-426, (055) 584-889:

В рамках соглашения о реализации образовательной программы двойного присуждения степени между государственной некоммерческой организацией «Армянский государственный экономический университет» и швейцарским университетом УМЕФ от 12 апреля, объявляется прием на обучение по программам магистратуры на 2018-2019 учебный год.
1. Магистратура безнес управления (MBA)
Курсы будут проведены на английском языке профессорско-преподавательским составом из Европейских стран, США, Канады и др. стран. Студенты, успешно окончившие курсы, получат двойные дипломы университета УМЕФ и АГЭУ.
Общая сумма платы за обучение за 2 года составляет 9800 долларов США в армянских драмах, 4900 долларов США в армянских драмах за каждый год. Возможна система частичной компенсации в размере 50 и 70%.
Абитуриенты должны преодолеть вступительные экзамены, которые будут организованы в письменной и устной формах.
Абитириенты должны заполнить листки для приема и иметь с собой перечень требуемых документов.
Абитуриенты, желающие поступить по программе магистратуры, должны представить следующие документы:
3. личный листок
7. 50 долларов США в армянских драмах. Сумма взимается единовременно.
Крайний срок подачи заявок – 1 сентября 2018г.
Дата экзамена – 15 сентября 2018г.
Программа начинается с 1 окрября 2018 года.
Для получения дополнительной информации можете обратиться в отдел науки и аспирантуры, который и предоставил объявление. Центральный корпус, 3-й этаж. комната N320. Тел: (010) 593-426, (055) 584-889.