…Արցախի հերոսն ավելի բարձրում մնաց. հավերժ փառք
Պատերազմն անողոք էր, անասելի′ անողոք: Այն մեր լավագույն տղաներից շատերին տարավ, անդառնալի′ է կորուստը:
Խորը կսկիծով ենք հայտնում, որ ՀՊՏՀ ֆինանսական ֆակուլտետի 3-րդ կուրսի ուսանող, պատերազմում աներևակայելի սխրանքների համար Արցախի հերոս բարձրագույն կոչմանն արժանացած ժամկետային զինծառայող Դավիթ Լյովայի Գրիգորյանը ևս միացավ հայրենիքի համար կյանք տված անմահ տղաներին… Նա սեպտեմբերի 27-ին հասցրել էր Կարախամբելի–Ֆիզուլիի հատվածում 15 տանկ և մեկ միավոր հետևակային մարտական մեքենա խոցել։ Այդ մասին մեր հրապարակմանը ծանոթացեք այստեղ:
Պատերազմի դաժան օրերին հերոսը արիաբար ծառայությունը շարունակում էր առաջնագծում, ավա͂ղ…
«Ցավ է, խեղդող ցավ: Մեր Դավիթն այն հերոս տղան է, ով ծանր պահերին մեզ շատ ոգեշնչեց, սահմանից հույս ու հավատ, մեծ ուժ փոխանցեց: Նրա սխրանքն անչափելի է: Պահեր կան, երբ լռությունն է մարդու մորմոքը փոքր-ինչ արտահայտում, սա այդ պահն է, խոսքեր չկան, բառերը հիմա չեն կարող խոսել մեր վշտի մասին»,-մեզ հետ զրույցում ասաց ֆինանսական ֆակուլտետի դեկան Վահե Միքայելյանը:
Հպարտության, կորստի անդիմանալի ցավի հակասական զգացմունքներ ենք ապրում, սիրելի′ Դավիթ, Արցախի′ հերոս, մեր հավե′րժ ուսանող: Դու դարձար ավելին, քան Արցախի հերոսն է, դու ավելի բարձրում մնացիր: Գլուխ ենք խոնարհում: Հավերժ փառք:

Герой Арцаха навек остался в вышине. Вечная слава!
С глубокой скорбью сообщаем, что студент 3-го курса финансового факультета АГЭУ, солдат срочной службы Давид Леваевич Григорян, за невообразимые подвиги заслуживший звание Героя Арцаха, присоединился к нашим бессмертным героям, пожертвовавшим жизнями ради Родины…27 сентября Давид Григорян на участке Караханбейли-Физули сбил 15 танков и 1 БМП. С нашей публикацией об этом можете ознакомиться здесь.
В эти тяжкие дни войны герой продолжал службу на передовой.
«Больно, нестерпимо больно. Давид – это тот человек, который в тяжелое для нас время воодушевил нас всех, придав нам сил, внушив нам веру и надежду. Его подвиг безграничен. В жизни есть моменты, когда молчание выражает боль, это один из таких моментов, нет слов, слова сейчас не могут передать всей глубины нашей скорби»,- в беседе с нами сказал декан финансового факультета Ваге Микаелян.
Дорогой Давид, герой Арцаха, наш вечный студент, мы испытываем противоречивые чувства гордости и нестерпимой боли потери. Ты больше, чем Герой Арцаха, ты навек остался в вышине! Преклоняем голову перед тобой! Вечная слава!