Դիտումների քանակ՝ 2697
Բուհ-աշխատաշուկա համագործակցության համատեքստում Տնտեսագիտական համալսարանում նոր ուսումնական տարվանից կներդրվի ևս մեկ նոր մագիստրոսական կրթական ծրագիր՝ «Ապահովագրական գործ» մասնագիտությամբ հետաքրքրվածների համար:
Դեկտեմբերի 3-ին ՀՊՏՀ ռեկտորի պաշտոնակատար Դիանա Գալոյանը և «Ինգո Արմենիա» ապահովագրական ընկերության գործադիր տնօրեն, տնօրինության նախագահ Արևշատ Մելիքսեթյանը ստորագրեցին համագործակցության պայմանագիր, որի գլխավոր նպատակը նոր մագիստրոսական կրթական ծրագրի ներդրմամբ մրցունակ ապահովագրության մասնագետների պատրաստումն է:
ՀՊՏՀ-ում կրթական ծրագիրն իրականացնելու է բանկային գործի և ապահովագրության ամբիոնը: Ամբիոնի վարիչի ժ/պ Աշոտ Մարդոյանը asue.am-ին հայտնեց, որ համագործակցությունն ուղղված է կրթության որակի բարելավմանը, մասնավորապես նոր կրթական ծրագրի իրականացմանը, որում կներգրավվեն ապահովագրական ընկերության փորձառու մասնագետները, մեր ուսանողները հնարավորություն կստանան փորձառություն անցնել գործընկեր կազմակերպությունում, բացի այդ՝ կկազմակերպվեն համատեղ գիտական հետազոտություններ, գիտաժողովներ, սեմինարներ և այլ միջոցառումներ: Ամբիոնի վարիչի խոսքով, կարևոր է նաև այն, որ «Ինգո Արմենիա» ապահովագրական ընկերությունը կփոխհատուցի լավագույն ուսանողների ուսման վարձը:
Ընկերությունը հնարավորությունների առավելագույն չափով կմասնակցի համալսարանի լսարանների տեխնիկական վերազինման և արդիականացման գործընթացին։

контексте сотрудничества между университетами и рынком труда в экономическом университете будет введена новая магистерская программа для тех, кто заинтересован в области страхования.
3 декабря и.о. ректора АГЭУ Диана Галоян и исполнительный директор страховой компании «Инго Армения», председатель правления Аревшат Меликсетян подписали соглашение о сотрудничестве, основной целью которого является подготовка конкурентоспособных специалистов по страхованию с введением новой магистерской программы.
Образовательную программу в АГЭУ будет осуществлять кафедра банковского дела и страхования. Руководитель кафедры Ашот Мардоян сказал asue.am, что сотрудничество направлено на повышение качества образования, в частности на реализацию новой образовательной программы, в которой будут задействованы опытные специалисты страховой компании, у наших студентов будет возможность пройти практику в партнерской организации, кроме того, будет организовано совместные научные исследования, конференции, семинары и другие мероприятия.
По словам заведующего кафедрой, также важно, что страховая компания «Инго Армения» оплатит обучение лучших студентов.
Компания будет участвовать в процессе технического перевооружения и модернизации университетских аудиторий в максимально возможной степени.