Դասը վարեց ՀՀ կենտրոնական բանկի աշխատակիցը
Գործնական ոլորտից հրավիրյալ մասնագետների բանախոսությամբ դասերը վերսկսվել են: Կառավարչական հաշվառման և աուդիտի ամբիոնի դոցենտ Վահան Բաբայանի հրավերով կրկին ՀՊՏՀ են գալիս ՀՀ կենտրոնական բանկի ներկայացուցիչներն ու իրենց փորձն ու գործնական գիտելիքը փոխանցում ուսանողին:
Աուդիտ մասնագիտության մագիստրատուրայի 1-ին կուրսում նոր դասավանդվող «Կառավարչական ռիսկերի գնահատում» առարկայի այսօրվա դասը վարեց Կենտրոնական բանկի ֆինանսական վերահսկողության վարչության ակտուար, տ.գ.թ. Հայկ Բաբայանը:
Դասին ներկա էր կառավարչական հաշվառման և աուդիտի ամբիոնի վարիչ, տ.գ.դ., պրոֆեսոր Լիանա Գրիգորյանը:
ԿԲ աշխատակիցը պարզաբանեց ռազմավարական ծրագրի էությունը և դրա իրականացման գործընթացում ռիսկերի կառավարման համակարգի դերը, կառավարչական ռիսկերի և դրանց կառավարման բնույթը, ռիսկերի կառավարման համակարգում գնահատման գործառույթի էությունը: Առևտրային բանկերի և ապահովագրական ընկերությունների օրինակով նա ցույց տվեց ռիսկերի դեպարտամենտի կարևորությունը:

Представитель ЦБА провел лекцию в АГЭУ
Открытые лекции приглашенных специалистов из области бизнеса возобновились. По приглашению Ваана Бабаяна, доцента кафедры управленческого учета и аудита, представители Центрального банка Республики Армения посещают АГЭУ и обмениваются опытом и практическими знаниями.
Сегодня Гайк Бабаян, актуарий Департамента финансового надзора Центрального банка, кандидат экономических наук, прочитал лекцию для студентов 1 курса магистратуры. На лекции присутствовала Лиана Григорян, заведующая кафедрой управленческого учета и аудита, доктор экономических наук, профессор.
Сотрудник ЦБ прояснил суть стратегического плана и роль системы управления рисками в его реализации, характер управленческих рисков и управления ими, суть функции оценки в системе управления рисками. На примере коммерческих банков и страховых компаний он показал важность управления рисками.