Դիտումների քանակ՝ 2194
ՀՊՏՀ-ում այսօր կազմակերպվեցին մագիստրոսի կրթական ծրագրով առկա ուսուցման 2019-2020 ուսումնական տարվա ընդունելության (2-րդ փուլ) շեմային քննությունները: Նախօրոք ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում (asue.am) հրապարակված մագիստրատուրայի ընդունելության հարցաշարերի համաձայն՝ դիմորդների հետ հարցազրույց անցկացրին համապատասխան ամբիոնների վարիչները և պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչները: Քննությունների ընթացքին հետևում էին ՀՊՏՀ ուսումնական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Դիանա Գալոյանը, ֆինանսական տնօրեն Մհեր Փարվանյանը:
Պրոռեկտոր Դիանա Գալոյանը լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին ասաց, որ դիմորդների թիվը մեծ է հատկապես նոր ներդրված հանրային կառավարում և գործարար վարչարարություն (կառավարում) մասնագիտություններում: Մրցույթի արդյունքները կամփոփվեն հենց այսօր, ընդունվածների ցուցակները համալսարանի պաշտոնական կայքում կհրապարակվեն առաջիկայում:
Քննությունից հետո մենք զրուցեցինք նաև մարքեթինգային հաղորդակցություններ մասնագիտացման դիմորդ Լիանա Սահակյանի հետ: Նա Երևանի պետական լեզվահասարակագիտական համալսարանի սերվիս մասնագիտության շրջանավարտ է և այժմ հագուստի բրենդային խանութում աշխատում է որպես մերչենդայզեր:
«Մագիստրոսական կրթություն ստանալու համար ընտրել եմ Տնտեսագիտական համալսարանը, որովհետև այն մեր հեղինակավոր բուհերից է: Իսկ մարքեթինգ մասնագիտությունն ընտրեցի, որովհետև այն ինձ շատ անհրաժեշտ է աշխատանքս ավելի գրագետ կատարելու, առաջընթացի համար: ՀՊՏՀ քննական հանձնաժողովի աշխատանքը բարձր եմ գնահատում, հարցազրույցը բավականին հետաքրքիր էր»,-ասաց Լիանան և հավելեց, որ անհամբեր սպասում է նոր ուսումնական տարվա մեկնարկին:

Сегодня в АГЭУ были организованы вступительные экзамены на очную магистратуру 2019-2020 учебного года (2-ой этап). Согласно списку вопросов, размещенному на официальном сайте АГЭУ (asue.am), с абитуриентами провели собеседования заведующие соответствующих кафедр и представители профессорско-преподавательского состава. За экзаменами следили проректор по учебным работам АГЭУ Диана Галоян, финансовый директор Мгер Парванян.
Как сказала отделу информации и связей с общественностью АГЭУ Диана Галоян, число абитуриентов особенно велико по новым специальностям публичное управление и деловое администрирование (управление).
Результаты конкурса будут обобщены сегодня, вскоре будут опубликованы на официальном сайте университета.
После экзамена мы побеседовали также с абитуриенткой специализации маркетинговые сообщения Лианой Саакян.Она является выпускницей специальности сервис Ереванского университета языков и социальных наук и теперь работает в брендовом магазине одежды в качестве мерчандайзера.
«Для получения магистерского образования я выбрала Экономический университет, поскольку он является одним из авторитетных вузов. А специальность маркетинга выбрала, потому что мне необходимо выполнять свою работу грамотнее для моего профессионального продвижения. Высоко оцениваю работу экзаменационной комиссии, собеседование было довольно интересным»- сказала Лиана и добавила, что с нетерпением ожидает начала учебного года.