Դիտումների քանակ՝ 2470
Շվեյցարական ՈւՄԵՖ համալսարանի և ՀՊՏՀ համատեղ մագիստրոսական ծրագրի առաջին շրջանավարտների մի մասը դիպլոմները ստացել է Ժնևում:
Հունիսի 29-30-ը մեր շրջանավարտներից 6-ը ՈւՄԵՖ-ի Ժնևյան կամպուսի շրջանավարտների հետ մասնակցել են դիպլոմների հանձնման հանդիսավոր արարողությանը:
ՀՊՏՀ գիտահետազոտական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի պետ, նշված մագիստրոսական ծրագրի համակարգող Խորեն Մխիթարյանի փոխանցմամբ՝ ՈւՄԵՖ համալսարանի ժնևյան կամպուսում դիպլոմ են ստացել մեր 21 շրջանավարտներից 6-ը, իսկ մյուսները դիպլոմները կստանան առաջիկայում ՀՊՏՀ-ում կայանալիք միջոցառման ժամանակ:
Նշենք, որ մագիստրոսական ծրագրի ընդունելությունը շարունակվում է, նախապատրաստական կուրսում արդեն 13 դիմորդ կա: Ընդունելության հայտարարությանը կարող եք ծանոթանալ այստեղ:
Ուսուցումն անգլերենով է, դասավանդում են արտերկրից հատուկ ժամանած դասախոսներ, շրջանավարտներին տրվում է կառավարման մագիստրոսի (մասնագիտացումը՝ գործարար վարչարարություն (MBA)) կրկնակի դիպլոմ, որը հնարավորություն է տալիս մասնագիտությամբ աշխատել ոչ միայն  Հայաստանում, այլև Եվրոպայում և Ամերիկայում:
Շնորհավորում ենք ՀՊՏՀ և ՈւՄԵՖ համալսարանի համատեղ մագիստրոսական ծրագրի առաջին շրջանավարտներին և մաղթում մասնագիտական հաջողություն:
Խորեն Մխիթարյանը մեզ է տրամադրել նաև արարողության տեսանյութը, որը Շվեյցարիայից ուղարկել են նորավարտները: Այն հասանելի է ՀՊՏՀ youtube-ի պաշտոնական ալիքում:

Часть первых выпускников совместной магистерской программы Швейцарского университета УМЕФ и АГЭУ получили свои дипломы в Женеве.
6 выпускников с 29-30 июня приняли участие в торжественной церемонии вручения дипломов вместе с выпускниками Женевского кампуса.
Как передал координатор данной программы, начальник отдела организации научно-исследовательских работ АГЭУ Хорен Мхитарян,6 из 21 выпускников получили дипломы в Женевском кампусе университета УМЕФ, а остальные вскоре получат свои дипломы на церемонии в АГЭУ.
Отметим также, что прием на магистерскую программу продолжается, в подготовительном курсе проходят свое обучение 13 абитуриентов. С объявлением о приеме можно ознакомиться здесь.
Поздравляем выпускников совместной магистерской программы УМЕФ и АГЭУ и желаем профессиональных успехов.
Хорем Мхитарян предоставил нам видеоматериал , который был прислан выпускниками из Швейцарии. Он доступен на официальном канале АГЭУ в youtube.