Եռացատկորդ, ՀՊՏՀ ուսանող Լևոն Աղասյանը Եվրոպայի առաջնությունում ներկայացրել է Հայաստանը և զբաղեցրել 5-րդ հորիզոնականը
09.03.2021
Դիտումների քանակ՝ 1149
Լեհաստանի Տորուն քաղաքում մարտի 5-7-ը կայացել է Եվրոպայի ատլետիկայի ձմեռային 36-րդ առաջնությունը, որին մասնակցել է 47 երկրից 733 ատլետ (405 տղամարդ, 328 կին): Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության պաշտոնական կայքից։
Հայաստանն այս ստուգատեսում ներկայացրել են վազորդ Ալեքս Դոնիկյանը և եռացատկորդ, ՀՊՏՀ մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի 5-րդ կուրսի (հեռակա) ուսանող Լևոն Աղասյանը։
Լևոնը հաղթահարել է որակավորման փուլը, ապա եզրափակչում՝  16 մ 55 սմ արդյունքով զբաղեցրել 5-րդ հորիզոնականը:
Մեզ հետ զրույցում Լևոն Աղասյանը նշեց, որ սա համավարակի պայմաններում 1-ին մեծ առաջնությունն էր։
«Ընդհանուր առմամբ, գոհ եմ իմ մասնակցությունից, բայց, ինչպես միշտ, զգում եմ, որ կարող էի ավելին։ Այժմ պատրաստվում եմ ամառային առաջնություններին, և տրամադրված եմ առավել լավ հանդես գալու»,-ասաց մարզիկը։

Студент АГЭУ Левон Агасян на первенстве Европы представил Армению и занял 5-ое место в соревновании по тройному прыжку
09.03.2021
5-7 марта в Торуни (Польша) состоялось 36-ое зимнее первенство Европы по атлетике, в котором приняли участие 733 атлета (405 мужчин, 328 женщин) из 47 стран. Об этом узнаем из официального сайта МОНКС РА.
Армению представляли бегун Алекс Доникян, а в соревновании по тройному прыжку – студент 5-ого курса (заочная форма обучения) факультета маркетинга и организации бизнеса АГЭУ Левон Агасян.
Левон прошел квалификационный отбор, а затем в финале занял 5-ое место с результатом 16 м. 55 см.
В беседе с нами Левон Агасян отметил, что в условиях пандемии это было первое большое соревнование.
“В целом я доволен своим участием, но, как и всегда, я чувствую, что способен на большее. Сейчас я готовлюсь к летним соревнованиям и решительно настроен выступить лучше”, - сказал спортсмен.