ՀՊՏՀ ռեկտոր Դիանա Գալոյանի շնորհավորանքը Կանանց միջազգային օրվա առթիվ
այսօր մարտի 8-ն է՝ Կանանց միջազգային օրը: Որքան էլ տոնական չէ մեր տրամադրությունը, միևնույն է, տոնը հիշատակում ենք, այն իմաստավորում նորովի և փորձում տոգորվել գարնան շնչով:
Ժամանակակից կինը, գեղեցկության ու կանացի հմայքի հետ մեկտեղ, ուժի ու կամքի մարմնացում է՝ պայքարող ու նպատակասլաց: Այդպիսին է արդիականության հրամայականը, և այս տոնի խորհրդանիշը պատմականորեն հենց այդպիսի կինն է:
Համալսարանական մեր մեծ ընտանիքում այսօր համախմբված են կրթության նվիրյալ կանայք՝ գիտնական-մանկավարժներ, հետազոտողներ, կառավարիչներ, արհեստավարժ ու բարեխիղճ աշխատակիցներ, որոնք նաև ընտանիքի մայրեր են՝ ավանդական արժեքներ դավանող ու փոխանցող, օրինապաշտ քաղաքացիներ են՝ հայրենիքի ու իրենց զավակների ապագայով մտահոգ:
Սիրելինե´րս, թող այսուհետ մշտատև խաղաղություն լինի մեր երկրում՝ անխռով ու անկորուստ, որ լիահույս ու լավատեսորեն նայեք առաջ և կյանքի կոչեք ձեր բոլոր նվիրական իղձերը: Մաղթում եմ ձեզ առողջություն և սեր, երջանկություն և անսպառ եռանդ:

Поздравление ректора АГЭУ Дианы Галоян по случаю Международного женского дня
Сегодня 8 марта – Международный женский день! И хотя у нас совсем не праздничное настроение, мы все равно отмечаем этот праздник, переосмысливая его и пытаясь проникнуться весенним духом.
Современная женщина, обладая красотой и женственностью, является олицетворением силы и воли, что выражается в ее борьбе и целеустремленности. Таков вызов современности, и символом этого праздника с исторической точки зрения является именно такая женщина.
В нашей большой университетской семье сегодня собрались женщины, преданные образованию: ученые-педагоги, исследователи, менеджеры, профессиональные и добросовестные сотрудники, которые также являются матерями, сохраняющими и передающими традиционные ценности, законопослушными гражданами, обеспокоенными будущим своих детей и своей родины.
Дорогие мои, пусть будет долгосрочный мир в нашей стране, пусть не будет больше потерь, чтобы вы с надеждой и оптимизмом смотрели в будущее и смогли бы претворить в жизнь ваши самые заветные мечты! Желаю вам здоровья и любви, счастья и неиссякаемой энергии!