Դիտումների քանակ՝ 1384
Ուսումնական գործընթացում ուսանողական առավելագույն ներգրավվածություն ապահովելու նպատակով մեր դասախոսները մոտիվացնող տարբեր միջոցառումներ են կազմակերպում: Իրավագիտության և քաղաքագիտության ամբիոնի դոցենտ, ի.գ.թ. Գեղեցիկ Գրիգորյանի համոզմամբ՝ ուսանողակենտրոն համակարգ ձևավորելու գործում կարևոր է ուսանողի ինքնուրույն աշխատանքը, նրա մեջ պրպտելու, տարբեր աղբյուրներ ուսումնասիրելու, տեղեկատվություն որոնելու հմտություն զարգացնելը: Հիշյալ դասախոսի հանձնարարությամբ այսօր հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի 3-րդ կուրսում «Բիզնես իրավունք» առարկայի դասը վարեց ուսանողուհի Վանեսա Ավոյանը: Նա «Ապահովագրություն» թեմայով զեկուցում էր պատրաստել և համակուրսեցիների համար լուսաբանեց ապահովագրական համակարգի իրավական և տնտեսագիտական ասպեկտները: Բաց դասին ներկա էր հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի դեկան Մերի Բադալյանը:
Վանեսան, ինչպես asue.am-ի հետ զրուցում ասաց Գեղեցիկ Գրիգորյանը, գերազանցիկ ուսանողուհի է: Նա դասը վարեց ինտերակտիվ մեթոդով, իր ընկերներից հետաքրքրվելով՝ որ ապահովագրական ընկերություններին են վստահում, ապահովագրության ինչ տեսակներ գիտեն և որոնցից են օգտվում...Նա համակողմանի ուսումնասիրել էր ապահովագրական համակարգը և օգտակար տեղեկատվություն հաղորդեց համակուրսեցիներին:
Դասի ավարտին Մերի Բադալյանը շնորհակալություն հայտնեց կազմակերպիչ դասախոսին և բանախոս ուսանողուհուն հետաքրքիր տեղեկատվական հանդիպման համար:

Для максимального вовлечения студентов в учебный процесс наши преподаватели организуют различные мотивационные мероприятия. Доцент кафедры правоведения и политологии Гегецик Григорян считает, что при разработке системы, ориентированной на студента, важно, чтобы студент работал самостоятельно, развивал навыки поиска информации, изучал различные источники. По поручению вышеупомянутого лектора сегодня выступила Ванеса Авоян, студентка 3-го курса факультета бухгалтерского учета и аудита. Она подготовила доклад «Страхование» и осветила правовые и экономические аспекты системы страхования для однокурсников.
Мери Бадалян, декан факультета бухгалтерского учета и аудита, присутствовала на открытом занятии.
Ванеса- отличная студентка, как сказала в беседе с asue.am Гегецик Григорян. Она провела занятие в интерактивном режиме, спрашивала своих друзей о том, что они доверяют страховым компаниям, какие виды страхования они знают и чем занимаются.
В конце занятия Мери Бадалян поблагодарила организатора и студента за интересную информативную встречу.