Դիտումների քանակ՝ 1897
ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի ուսումնագիտական հանձնաժողովը մեկնարկել է 2019-2020 ուսումնական տարվա ինտելեկտուալ, կրթադաստիարակչական, զարգացնող միջոցառումների շարքը: Հատկանշական է, որ շարքն սկսվել է «Ի՞նչ, որտե՞ղ, ե՞րբ» խաղով, որը համախմբել էր համալսարանի բոլոր ֆակուլտետների գիտակներին, այդ թվում՝ առաջին կուրսեցիներին:
Այսօրվա խաղում հաղթել է տարբեր ֆակուլտետների գիտակներից կազմված «Ադեկվատ» թիմը: Առաջին կուրսեցիներից բաղկացած «Սոկրատես» թիմը ևս փայլուն ելույթ է ունեցել, ինչի համար արժանացել է պատվոգրի:
Ուսումնագիտական հանձնաժողովի նախագահ Արև Մանուկյանը մեզ հետ զրույցում նշեց, որ արդեն նախանշվել են միջոցառումները, որոնք ամեն տարվա նման բազմազան կդարձնեն ուսանողական առօրյան ու կհարստացնեն համալսարանականների գիտելիքները:

По инициативе учебно-научной комиссии студенческого совета АГЭУ начался ряд интеллектуальных, учебно-воспитательных, развивающих мероприятий 2019-2020 учебного года. Игра «Что? Где? Когда?» собрала вместе студентов 6-ти факультетов, в том числе и первокурсников. Сегодня победила сборная из разных факультетов команда «Адекват». Команда первокурсников «Сократес» также выступила блестяще и получила грамоту.
Председатель учебно-научной комиссии Арев Манукян в беседе с нами отметила, что уже очерчены мероприятия, которые должны сделать интересными студенческие будни и обогатят знаниями университетских.