Դիտումների քանակ՝ 1664
ՀՊՏՀ-ում ԵՄ «Էրազմուս+» ծրագրի համակարգող արտաքին կապերի դեպարտամենտը ամեն կիսամյակ ծրագրի դիմորդների համար կազմակերպում է անգլերենի անվճար քննություններ: Մասնակցում են այն ուսանողները, որոնք չունեն օտար լեզվի իմացությունը հավաստող փաստաթուղթ: Այսօր առաջին ստուգատեսն էր, որին մասնակցում էին նախապես գրանցվածները (20 հայտատուից ներկայացավ 17-ը):
ՀՊՏՀ-ականներին ողջունեցին արտաքին կապերի դեպարտամենտի տնօրեն Լուսինե Դանիելյանը և միջազգային կապերի բաժնի պետ Վարդ Ղուկասյանը, ծանոթացրին քննության անցկացման կարգին: Այնուհետև մեկնարկեց ստուգատեսի առաջին մասը` listening-ը (լսել-հասկանալու հմտության ստուգում): Listening, writing, reading (լսել, գրել, կարդալ). անգլերենի իմացությունը գնահատվում է այս երեք բաղադրիչներով:
Արտաքին կապերի դեպարտամենտը առաջիկայում կամփոփի քննության արդյունքները և անհատապես կտեղեկացնի մասնակիցներին: Ընդհանուր առմամբ, այս շրջանում քննություն կհանձնի 97 գրանցված ուսանող:
Քննությունների ժամանակացույցին ծանոթացեք այստեղ:
Հիշեցնենք, որ «Էրազմուս+»-ը հաղթողներին կրթաթոշակ է տրամադրում՝ արտերկրի համալսարաններում 1 կիսամյակ սովորելու նպատակով: Ծրագրի մրցույթին կարող են մասնակցել բարձր առաջադիմություն և անգլերենի լավ իմացություն ունեցող ուսանողները:

Координатор программы ЕС «Эразмус +» департамент внешних связей каждый семестр организует бесплатные экзамены по английскому языку. Принимают участие студенты, у которых нет документа, свидетельствующего знание иностранного языка. Сегодня состоялся первый день экзаменов, принимали участие заранее зарегистрировавшиеся ( из 20-ти зарегистрированных явились 17).
АГЭУ-евцев поприветствовали директор департамента внешних связей Лусине Даниелян и начальник отдела международных связей Вард Гукасян, ознакомили с порядком проведения экзамена.
После чего началась первая часть экзамена listening. Listening, writing, reading (слушать, читать, писать): знание английского языка оценивается по этим трем параметрам.
Вскоре департамент внешних связей обобщит результаты экзамена и индивидуально проинформирует участников. В общей сложности в экзаменах примут участие 97 зарегистрировавшихся студентов.
С графиком экзаменов можно ознакомиться здесь.
Напомним, что победителям «Эразмус +» предоставит стипендии для продолжения своего образования в зарубежных университетах.
В конкурсе могут принять участие студенты с высокой успеваемостью и хорошим знанием английского языка.