Հոկտեմբերի 12-ին Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանում տեղի է ունեցել ԵՄ Տեմպուսի «Վերիտաս» ծրագրի («Զալցբուրգի սկզբունքների հիման վրա կրթական 3-րդ մակարդակի կառուցվածքային զարգացում» VERITAS) ամփոփիչ համաժողովը, որին ՀՊՏՀ-ից մասնակցել են մեր համալսարանում նշված ծրագրի համակարգող, մակրոէկոնոմիկայի...
Նախատեսվում է ՀՊՏՀ-ում ներդնել ասպիրանտական կրթական նոր ծրագիր. քննարկումներ «Վերիտասի» շրջանակում
ԵՄ Տեմպուսի «Վերիտաս» («Զալցբուրգի սկզբունքների հիման վրա կրթական 3-րդ մակարդակի կառուցվածքային զարգացում» (VERITAS)) ծրագրի շրջանակում ՀՊՏՀ-ում մշակվել է «Տնտեսագիտություն» ասպիրանտական կրթական ծրագիրը, կատարվել է խորը ինքնավերլուծություն և SWOT վերլուծություն: Ծրագրի արտաքին փորձաքննություն իրականացնող ...
«Զալցբուրգյան սկզբունքների իրականացումը ՀՀ-ում». վերապատրաստման սեմինար
Տեմպուսի «Վերիտաս» ծրագրի շրջանակներում ՀՊՏՀ նիստերի սրահում այսօր տեղի ունեցավ «Զալցբուրգյան սկզբունքների իրականացումը ՀՀ-ում» թեմայով վերապատրաստման սեմինար, որը վարեց մեր բուհի մակրոէկոնոմիկայի ամբիոնի դոցենտ Կարեն Գրիգորյանը: Հանդիպմանը ներկա էին ՀՊՏՀ գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր...

12 октября в Государственном медицинском университете им. Мхитара Гераци состоялся заключительный форум программы Темпуса ЕС «Веритас» (Структурное развитие 3-его образовательного уровня на основе Зальцбургских принципов VERITAS) в котором приняли участие координатор указанной программы в нашем университете,...
В рамках программы «Структурное  развитие    3-го уровня  образования  на  основе  Зальцбургских  принципов» («VERITAS») в АГЭУ была разработана аспирантская образовательная программа «Экономика», были произведены глубокий самоанализ и SWOT-анализ. Экспертная группа, осуществляющая внешнюю экспертизу программы,...