«Հպարտ եմ, որ հայ եմ, Հայաստանում եմ…».Սևակ Խանաղյանը հյուրընկալվեց ՀՊՏՀ-ում
Դասերի ավարտից հետո այսօր ՀՊՏՀ մեծ դահլիճի մուտքը մարդաշատ էր,  մի քանի  հարյուր ուսանող հերթում անհամբեր սպասում էր դահլիճ մտնելու ու բացառիկ միջոցառման մասնակիցը դառնալու. Ռուսաստանում բնակվող ու ստեղծագործող երգահան, հեղինակ-կատարող, ուկրաինական «X ֆակտոր» նախագծի 7-րդ եթերաշրջանի հաղթող, ռուսական...
«Ամենախելացին» ինտելեկտուալ հեռուստախաղի 3-րդ եթերաշրջանի հաղթող,  ՀՊՏՀ ֆինանսական ֆակուլտետի 3-րդ կուրսի ուսանող Տիգրան Պետրոսյանը, որպես մրցանակ, ձեռք էր բերել արտերկրում ամառային դպրոցի մասնակցելու ուղեգիր: Օգոստոսի  2-16-ը  մեր ուսանողը գտնվել է Կիպրոսում և մասնակցել անգլերենի ամառային դպրոցի:...
ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանն այսօր իր աշխատասենյակում հյուրընկալեց «Ամենախելացին» ինտելեկտուալ հեռուստախաղի 3-րդ եթերաշրջանի հաղթող, ՀՊՏՀ բանկային գործ մասնագիտության 2-րդ կուրսի ուսանող Տիգրան Պետրոսյանին, ինչպես նաև ֆինանսական ֆակուլտետի դեկան Վահե Միքայելյանին: Ռեկտորը շնորհավորեց տաղանդաշատ ուսանողին ...

Сегодня после уроков вход большого зала АГЭУ был многолюдным, несколько сотен студентов с нетерпением ждали победителя 7-го сезона украинского проекта «X фактор», участник российских телепроектов  «Главная сцена» и «Голос», музыканта, автора-испольнителя и проживащего в России певца Севака Ханагяна. Как на сцене,...
Сегодня, ректор АГЭУ, профессор Корюн Атоян в своем кабинете принял Тиграна Петросяна, победителя интеллектуальной игры “Самый умный”, а также Ваге Микаеляна, декана факультета финансов. Тиграна Петросян студент 2 курса специальности банковское дело. Ректор поздравил талантливого студента с победой, и задал вопросы...