Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը նոր ուսումնական տարում աշխատանքի է ընդունել ՀՊՏՀ 11 ուսանողների և շրջանավարտների՝ հավատարիմ մնալով ուսանողների առաջին գործատուն դառնալու գործելաոճին: ՀՊՏՀ մի խումբ առաջավոր ուսանողներ և շրջանավարտներ աշխատանքի են ընդունվել հարազատ բուհի տարբեր ստորաբաժանումներում՝ իրենց...
Տնտեսագիտական համալսարանը նախաձեռնել է ինստիտուցիոնալ հավատարմագրման գործընթաց
2019 թ. լրանում է «Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոն» հիմնադրամի Հավատարմագրման հանձնաժողովի 2015 թ. մայիսի 21-ի որոշմամբ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանին 4 տարի ժամկետով շնորհված ինստիտուցիոնալ հավատարմագրման վավերականության ժամկետը, և ՀՊՏՀ-ն նախաձեռնել է ինստիտուցիոնալ հավատարմագրման...
«Եվրասիական տնտեսական ինտեգրացման հեռանկարները. հայացք Հայաստանից». միջազգային գիտագործնական սեմինար՝ ՀՊՏՀ-ում (լրացված)

В Армянском государственном экономическом университете начался процесс институциональной аккредитации
В 2019г. истекает срок действия институциональной аккредитации Армянского государственного экономического университета, которая была предоставлена на 4 года решением комиссии по аккредитации фонда "Национальный центр обеспечения качества образования" от 21-го мая 2015 года и в АГЭУ начался процесс институциональной...
«Перспективы евразийской экономической интеграции: взгляд из Армении»: Международный научно-практичный семинар в АГЭУ
Сегодня утром в Армянском государственном экономическом университете стартовал Международный научно-практичный семинар под названием «Перспективы евразийской экономической интеграции: взгляд из Армении», инициированный совместно с Институтом стран СНГ Российской Федерации (Москва) и АГЭУ. В семинаре, организованный...