Շնորհակալագիր և շնորհավորանքներ դասախոս Արա Բենեյանին՝ հոբելյանական տարեդարձի առիթով
ՀՊՏՀ բարձրագույն մաթեմատիկայի ամբիոնի դասախոս Արա Բեննեյանը բոլորել է կյանքի 75 տարին: Այս առիթով այսօր ամբիոնի նիստի ընթացքում վաստակաշատ դասախոսն արժանացավ ջերմ շնորհավորանքների, բարեմաղթանքների: Ամբիոնի վարիչ, ֆիզիկամաթեմատիկական գիտությունների դոկտոր, դոցենտ Մհեր Աղալովյանը իր խոսքում արժևորեց Արա Բեննեյանի...
ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի շնորհավորանքը Գրիգոր Կիրակոսյանի հոբելյանի առթիվ
ՀՊՏՀ ռեկտոր, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը հանդիպել և շնորհավորել է 1993-2006 թվականներին ՀՊՏՀ ռեկտոր, 2012-ից ցայսօր ՀՊՏՀ ռեկտորի խորհրդական, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Գրիգոր Եղիշի Կիրակոսյանին՝ 80-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ: Իր հերթին Գրիգոր Կիրակոսյանը շնորհակալություն է հայտնել...
ՀՊՏՀ պրոֆեսոր Լյովա Սամվելյանը հոբելյանի առթիվ պարգևների է արժանացել
Մեր համալսարանի ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի պրոֆեսոր, մակնավարժական գիտությունների թեկնածու Լյովա Սամվելյանը ծննդյան 75-ամյա հոբելյանի առիթով կազմակերպված հանդիսության ընթացքում երեկ արժանացել է մի շարք պարգևների: Ինչպես մեզ հայտնեց պրոֆեսորը՝ միջոցառմանը ներկա են եղել պաշտոնատար անձինք,...

Благодарность и поздравления преподавателю Аре Бенеяну в связи с юбилеем
Преподавателю кафедры высшей математики АГЭУ Аре Бенеяну исполнилось 75 лет. По этому случаю сегодня в ходе заседания кафедры сердечно поздравили заслуженного преподавателя. Заведующий кафедрой высшей математики, доктор физико-математических наук, доцент Мгер Агаловян в своей речи высоко оценил научно-педагогическую...
Поздравление ректора АГЭУ Корюна Атояна с юбилеем Григора Киракосяна
Ректор АГЭУ, доктор экономических наук, профессор Корюн Атоян встретился и поздравил с юбилеем ректору АГЭУ 1993-2006 гг., с 2012 года - советнику ректора, доктору экономических наук, профессору Григору Егишеевичу Киракосяну. В свою очередь, Григор Киракосян выразил благодарность руководителю университета за проявленное...
Профессор Лева Самвелян получил награду по случаю юбилея
Профессор кафедры физвоспитания, ЧС и ГО Лева Самвелян был награжден во время церемонии, организованной в честь его 75-летнего юбилея. Как нам передал профессор, в мероприятии присутствовали официальные лица и почетные гости. Вице-президент Национального олимпийского комитета Армении Дереник Габриелян вручил профессору...