ՀՊՏՀ-ում մեկնարկեց «Ներգնա և արտագնա տուրօպերատորական գործունեություն» դասընթացը
ՀՊՏՀ-ում այսօր մեկնարկեց Տուրիզմի հայկական ֆեդերացիայի կազմակերպած «Ներգնա և արտագնա տուրօպերատորական գործունեություն» թեմայով դասընթացը: Այն մասնակիցներին հնարավորություն է ընձեռում զբոսաշրջային օպերատորի գործունեության հիմնարար գիտելիքներ և հմտություններ ձեռք բերել, շահառուների մոտ ձևավորել ներգնա և արտագնա...
Մեկնարկեց «Մեքենայական ուսուցում՝ տնտեսագետների համար» դասընթացը
Բանկային գործունեության կազմակերպում մասնագիտացման մագիստրատուրայի 2-րդ կուրսի ուսանող Անդրանիկ Սարգսյանն արդեն մի քանի տարի է՝ խորամուխ է եղել ծրագրավորման մեջ և աշխատում է առաջատար ընկերություններից մեկում: Մագիստրանտը, իր փորձը ՀՊՏՀ-ականներին փոխանցելու նպատակով, արդեն երկրորդ անգամ «Մեքենայական ուսուցում՝...
PR տեխնոլոգիաները բացահայտում են ՀՊՏՀ ուսանողները. բանախոս-հյուրն էր դոցենտ Նվարդ Մելքոնյանը
ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի արտաքին կապերի հանձնաժողովի և Էթիկայի դպրոցի համատեղ նախաձեռնությամբ այսօր մեր բուհում կազմակերպվել էր «PR տեխնոլոգիաներ» խորագրով սեմինար, որը վարում էր հրավիրված բանախոս՝ ԵՊՀ սոցիոլոգիայի ֆակուլտետի սոցիալական աշխատանքների և սոցիալական տեխնոլոգիաների ամբիոնի դոցենտ Նվարդ Մելքոնյանը:...

Сегодня в АГЭУ прошел курс «Деятельность въездных и выездных туроператоров», организованный Федерацией туризма Армении. Данный курс позволит участникам приобрести базовые знания и навыки туроператорской деятельности, развить систематические навыки организации и управления въездной и выездной туроператорской деятельностью....
Стартовал курс «Машинное обучение для экономистов»
Студент 2-го курса магистратуры финансового факультета Андраник Саргсян уже несколько лет углубленно занимается программированием и работает в одной из ведущих компаний. Магистрант, с целью передачи своего опыта уже во второй раз ведет курс по теме: «Машинное обучение для экономистов» (Machine Learning for Economists)....
Студенты АГЭУ раскрывают PR-технологии: в гостях - доцент Нвард Мелконян
По совместной инициативе Комиссии внешних связей студенческого совета АГЭУ и Школы этики сегодня в нашем вузе был организован семинат по заголовком «PR-технологии». Семинар проводила приглашенный докладчик, кандидат социологических наук, доцент кафедры прикладной социологии ЕГУ. В гостях у студентов также директор...