Յուրի Սուվարյանն արժանացել է ՀՀ գիտության վաստակավոր գործչի պատվավոր կոչման
Ղեկավարվելով ՀՀ Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 16-րդ կետով և հիմք ընդունելով «Հայաստանի Հանրապետության պետական պարգևների և պատվավոր կոչումների մասին» ՀՀ օրենքը՝ Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ՀՀ Անկախության տոնի առթիվ, ինչպես նաև գիտության և կրթության բնագավառների զարգացման գործում ունեցած մեծ...
ՀՊՏՀ-ականները Անկախության տոնը նշեցին յուրօրինակ միջոցառումներով
Հայաստանի Հանրապետության անկախության տոնի առթիվ ՀՊՏՀ ուսանողական խորհուրդը կազմակերպել էր յուրօրինակ միջոցառումներ: Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի շուրջ 100 ուսանողներ, ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ, սեպտեմբերի 21-ի օրամուտը  դիմավորեցին «Եռաբլուր» պանթեոնում: Ուղիղ կեսգիշերին «Եռաբլուրում»...

Юрий Суварян удостоен почетного званпия заслуженного деятеля науки РА
Руководствуясь  16  пунктом  55-ой  статьи  Законодательства  РА  и  взяв  за  основу    закон  РА  «О  государственных  наградах  и  почетных  званиях  Республики  Армения», Президент  Республики  Армения  Серж  Саргсян  по  поводу  праздника  Независимости  РА, а  также  за  большие  заслуги  в  деле  развития ...
Наши университетовцы праздник Независимости отметили специальными мероприятиями
По  поводу  праздника  независимости  Республики  Армения  студенческий  совет  АГЭУ  организовал  специальные  мероприятия. Около  100  студентов  Армянского  государственного  экономического  университета, по  инициативе  студенческого  совета,    закат  дня  21-го  сентября  встретили в  пантеоне   «Ераблур»....