Երաժշտության պատմության մասին դասախոսություն՝ ՀՊՏՀ-ում
ՀՊՏՀ մեծ դահլիճում այսօր կազմակերպվել էր դասախոսություն՝  Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի դասախոսների կողմից: Դասախոսությանը մասնակցում էին ինչպես ՀՊՏՀ-ականները, այնպես էլ այն ավագ դպրոցների աշակերտները, որոնց հետ  բուհը համագործակցում է: Ինչպես տեղեկացրել էինք ավելի վաղ՝ ծրագիրը...
Մշակութային հանդիպում ՀՊՏՀ-ում
ՀՊՏՀ մեծ դահլիճում  դեկտեմբերի 17-ին, ժամը 14.30-ին  կկազմակերպվի դասախոսություն՝ Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի դասախոսների կողմից: Միջոցառմանը կմասնակցեն նաև այն ավագ դպրոցների սաները, որոնց հետ ՀՊՏՀ-ն համագործակցում է: Ծրագիրը Կոնսերվատորիայի «Երաժշտական զրուցակից»  վերտառությամբ...

Сегодня  в  большом  зале  АГЭУ  была  организована  лекция  преподавателями  Ереванской  государственной  консерватории  имени  Комитаса. На  лекции  присутствовали  как  университетовцы,  так  и  ученики  старших  школ, с  которыми  вуз  сотрудничает. Как  раннее  информировали, программа эта в  рамках  образовательно-эстетического ...
В  актовом  зале  АГЭУ  17-го  декабря    в  14.30  пройдет  лекция, организованная  преподавателями   Ереванской  государственной  консерватории  имени  Комитаса.  В  мероприятии  примут  участие    и  те  учащиеся  старших  школ,  с  которыми  сотрудничает  АГЭУ. Программа  Консерватории  под  названием   «Музыкальный ...