Մշակութային հանդիպում ՀՊՏՀ-ում
ՀՊՏՀ մեծ դահլիճում  դեկտեմբերի 17-ին, ժամը 14.30-ին  կկազմակերպվի դասախոսություն՝ Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի դասախոսների կողմից: Միջոցառմանը կմասնակցեն նաև այն ավագ դպրոցների սաները, որոնց հետ ՀՊՏՀ-ն համագործակցում է:
Ծրագիրը Կոնսերվատորիայի «Երաժշտական զրուցակից»  վերտառությամբ գեղագիտական-կրթական նախագծի շրջանակներում է: Բուհական կոնտինգենտի համար ծրագիրը մշակել և հանդիպումներն անց են կացնում կոնսերվատորիայի դոցենտ Սեդա Շեյրանյանը և պրոֆեսոր Արմեն Բուդաղյանը:
ՀՊՏՀ-ն համագործակցում է Հայաստանի մի շարք ավագ դպրոցների հետ, ուստի միջոցառմանը հրավիրված են նաև վերոհիշյալ դպրոցների սաներն ՝ իրենց ուսուցիչների հետ:  Այս մասին մեզ հայտնեց օտար լեզուների ամբիոնի դասախոս Լուսինե Կարագուլյանը, ով միջոցառման կազմակերպիչն է:

В актовом зале АГЭУ 17-го декабря в 14.30 пройдет лекция, организованная преподавателями Ереванской государственной консерватории имени Комитаса. В мероприятии примут участие и те учащиеся старших школ, с которыми сотрудничает АГЭУ.
Программа Консерватории под названием «Музыкальный собеседник» в рамках образовательно-эстетического проекта. Для вузовского контингента программу разработали и проводят встречи доцент консерватории Седа Шейранян и профессор Армен Будагян.
АГЭУ сотрудничает с рядом старших школ Армении, поэтому на мероприятие приглашены и учащиеся вышеуказанных школ с их учителями. Об этом нам сообщила преподаватель кафедры иностранных языков Лусине Карагулян, кто является организатором мероприятия.