Ղազախստանում կրթություն ստանալու հնարավորություն
ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունից տեղեկանում ենք, որ Ղազախստանի պետական իրավաբանական համալսարանը ՀՀ բուհերի ուսանողներին հրավիրում է 1 կամ 2 կիսամյակ ուսանելու ակադեմիական փոխանակման ծրագրի շրջանակներում: Ծրագիրը նախատեսված է ինչպես բակալավրիատում սովորողների, այնպես էլ մագիստրողների համար` ռուսերեն և անգլերեն լեզուներով: Ուսանողներին տրամադրվելու է կրթաթոշակ՝ ուսման վարձի և հանրակացարանի բնակության ծախսերի փոխհատուցման նպատակով: Ուսումնառության ընթացքում սննդի ապահովման, ինչպես նաև երկկողմանի չվերթի և վիզայի ստացման հետ կապված ծախսերը ենթակա չեն փոխհատուցման. դրանք պետք է իրականացվեն ուսանողների անձնական միջոցներով:
Ղազախստանի պետական իրավաբանական համալսարանը առաջարկում է մասնագիտությունների հետևյալ ցանկը, իսկ անգլերենով դասավանդվող դասընթացներին ծանոթանալու նպատակով անհրաժեշտ է այցելել այստեղ
Ծրագրով հետաքրքրված ուսանողները մինչև դեկտեմբերի 15-ը ներառյալ պետք է արտաքին կապերի բաժնի asue.erasmus@gmail.com էլ.-փոստի հասցեին ուղարկեն հետևյալ փաստաթղթերը.
1. անգլերեն լեզվի իմացությունը հավաստող փաստաթուղթ (IELTS կամ Toefl), եթե ուսանողը ցանկանում է կրթություն ստանալ անգլերեն լեզվով,

Получение высшего образования в Казахстане
Министерство образования и науки РА сообщает, что Государственный юридический университет Казахстана приглашаает студентов вузов РА пройти обучение в рамках программы академического обмена. Программа предназначена как для студентов бакалавриата, так и для магистрантов на русском и английском языках.
Государственный юридический университет Казахстана предлагает следующий список специальностей, а с курсами на английском языке можно познакомиться пройдя по следующей ссылке.
Заинтересованные студенты должны до 15 декабря направить на адрес отдела внешних связей asue.erasmus@gmail.com следующие документы:
1. Документ, удостоверяющий знание английского языка (IELTS կամ Toefl), если студент желает получить образование на аглийском языке,