ՀՊՏՀ արտաքին կապերի դեպարտամենտի շարունակական կրթության և վերապատրաստումների բաժնի ջանքերով միջազգային և տեղական կազմակերպությունների ներկայացուցիչները որպես գործատու պարբերաբար հյուրընկալվում են մեր բուհում, ներկայացնում փորձառության ծրագրեր և աշխատանքային հնարավորություններ: Այսօր գրավիչ առաջարկներով տասնյակ ուսանողների ուշադրությանն արժանացան աշխարհի առաջատար հյուրանոցային ընկերություններից մեկի՝ InterContinental Hotels Group-ի (IHG) Ռուսաստանի և ԱՊՀ երկրների տարածաշրջանային մարդկային ռեսուրսների կառավարման տնօրեն Զլատա Նիկոլայեվան «Հոլինդեյ Ինն Երևան» հյուրանոցի մարդկային ռեսուրսների կառավարման ղեկավար Մանե Սարգսյանը: Հանդիպմանը ներկա էին ՀՊՏՀ արտաքին կապերի դեպարտամենտի տնօրեն Լուսինե Դանիելյանը, շարունակական կրթության և վերապատրաստումների բաժնի պետ Աղավնի Հակոբյանը, աշխատակիցները, հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի դեկան Մերի Բադալյանը:
Մեր հյուրերը ներկայացրին Ինտերկոնտինենտալ Հոթելս Գրուպը (IHG), Հոլիդեյ Ինն բրենդը, «IHG Academy» ծրագիրը և Հոլիդեյ Ինն Երևան Հանրապետության Հրապարակ հյուրանոցում աշխատելու և փորձառելու հնարավորությունները: Մասնավորապես, «IHG Academy»-ն ուսանողներին հնարավորություն է ընձեռում ձեռք բերել հմտություններ ու աշխատանքային փորձ IHG հյուրանոցներում։
Հանդիպման ավարտին գործատուն պատասխանեց ուսանողների հարցերին:
Հավելենք, որ ընկերության կողմից ՀՊՏՀ-ն ստացավ գործընկերության հավաստագիր. համագործակցության շրջանակում նախատեսվում է զարգացնել ուսանողների՝ հյուրանոցային բիզնեսին առնչվող հմտություններն ու կարողությունները:

Благодаря усилиям отдела непрерывного образованию и переподготовок департамента внешних связей АГЭУ наш университет регулярно посещают представители международных и местных организаций в качестве работодателей, которые представляют опытные программы и вакансии. Сегодня интересные предложения представили региональный руководитель управления человеческими ресурсами одной из известных гостиничных компаний InterContinental Hotels Group-ի (IHG) Злата Николаева и руководитель управления человеческими ресурсами гостиницы “Холидей ИннЕреван” Мане Саргсян.
На встрече присутствовали директор департамента внешних связей АГЭУ Лусине Даниелян, начальник отдела непрерывного образования и переподготовок Агавни Акопян, сотрудники, декан факультета бухгалтерского учета и аудита Мария Бадалян.
Гости представили Intercontinental Hotels Group (IHG), бренд Holiday Inn, проект IHG Academy и возможности для работы и практики в отеле Holiday Inn Yerevan Square Square Hotel. В частности, Академия IHG предоставит студентам возможность приобрести навыки и практику работы в отелях IHG.
Добавим также, что АГЭУ получил сертификат партнерства от компании. В рамках партнерства планируется развитие у студентов навыков и умений гостиничного бизнеса.