ՀՊՏՀ-ում էր Լեոնի համալսարանի ներկայացուցիչը
«Էրազմուս+»-ի միջազգային շարժունության ծրագրի շրջանակում հուլիսի 24-28-ը մեր համալսարան էր այցելել Իսպանիայի Լեոնի համալսարանի միջազգային նախագծերի բաժնի համակարգող Անա Իզաբել Վիյորիա Ալֆայատեն։
Այցի շրջանակում գործընկեր համալսարանի ներկայացուցիչը հանդիպումներ է ունեցել ՀՊՏՀ արտաքին կապերի դեպարտամենտի տնօրեն Լուսինե Դանիելյանի, միջազգային կապերի, շարունակական կրթության, ֆոնդահայթայթման բաժինների, կարիերայի կենտրոնի աշխատակիցների հետ, ծանոթացել է բուհին, այցելել «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոն։
Համատեղ քննարկումների ընթացքում ձեռք են բերվել մի շարք պայմանավորվածություններ, մասնավորապես՝ երկու բուհերի միջազգային նախագծերում փոխադարձ ներգրավվածության և օրեցօր սերտացող կապերն առավել ամրապնդելու ուղղությամբ։ Ընդգծվել է, որ վերջին մեկ տարվա ընթացքում ՀՊՏՀ-ի և Լեոնի համալսարանի ակտիվ համագործակցությունն արդյունավետ է` ընթացիկ տարում Լեոնի համալսարան է մեկնել ՀՊՏՀ 7 ներկայացուցիչ, ժամանել է 2-ը, ՀՊՏՀ 2 ուսանող այս պահին ուսանում է Լեոնում:
ՀՊՏՀ-ի և Իսպանիայի Լեոնի համալսարանի համագործակցության մասին պատմող մեր նախորդ հրապարակումները՝ հետևյալ հղումներով.

С визитом в АГЭУ находился представитель Леонского университета
В рамках программы международной мобильности «Эразмус+» 24-28 июля в нашем университете с рабочим визитом находилась координатор отдела международных проектов Леонского университета (Испания) Ана Изабель Вийория Альфаяте.
В ходе визита представитель партнерского университета встретилась с директором департамента внешних связей АГЭУ Лусине Даниелян, а также с сотрудниками международного отдела, отдела непрерывного образования, отдела фандрайзинга, центра карьеры, ознакомилась с вузом, посетила исследовательский центр «Амберд».
Во время обсуждений были достигнуты договоренности об участии обоих вузов в международных проектах, об укреплении связей между университетами. Было отмечено, что в течение последнего года сотрудничество между АГЭУ и Леонским университетом являлось продуктивным: 7 представителей АГЭУ посетили Леонский университет с рабочим визитом, 2 студента АГЭУ в настоящее время обучаются в испанском вузе.
Для ознакомления с публикациями, освещающими сотрудничество между АГЭУ и Леонским университетом, можете перейти по следующим ссылкам: