«Ամբերդ քրոնիկոն»-ն անդրադառնում է ցորենի և ալյուրի շուկայի մրցակցային միջավայրին
«Նոյյան Տապան» լրատվական կենտրոնի հետ համագործակցության շրջանակում այսօր՝ դեկտեմբերի 10-ին, եթեր է հեռարձակվել «Ամբերդ քրոնիկոն» հաղորդաշարի հերթական թողարկումը։
Հաղորդման ընթացքում «Ամբերդ» հետազոտական խմբի ղեկավար, ՀՊՏՀ գիտության գծով պրոռեկտոր, տնտեսագիտության դոկտոր Թաթուլ Մկրտչյանը և «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի փորձագետ, հետազոտական խմբի անդամ Վազգեն Պողոսյանը հանրային լսարանին են ներկայացրել ցորենի և ալյուրի շուկայի մրցակցային միջավայրը և կառուցվածքային տեղաշարժերը։
Քննարկմանը կարող եք հետևել «Նոյյան Տապան» գործակալության յութուբյան ալիքով՝ հետևյալ հղմամբ։
Նշենք, որ թեմայի վերաբերյալ հետազոտությունը ՀՊՏՀ հետազոտական կենտրոնը կատարել է Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի հետ համատեղ։

В передаче “Хроники Амберд” обсуждается конкурентная среда рынка пшеницы и муки
В рамках сотрудничества с информационно-новостным агентством “Ноян Тапан” сегодня, 10 декабря вышел в эфир очередной выпуск цикла передач “Хроники Амберд”.
В ходе передачи руководитель исследовательской группы центра “Амберд”, проректор по науке АГЭУ, доктор экономических наук Татул Мкртчян и эксперт исследовательского центра “Амберд”, член исследовательской группы Вазген Погосян представили конкурентную среду и структурные перестановки рынка пшеницы и муки.
Передачу можно посмотреть на канале агентства “Ноян Тапан” на видеохостинге YouTube по следующей ссылке.
Отметим, что указанное исследование было проведено совместно с Государственной комиссией по защите экономической конкуренции РА.