«Ամբերդի» ներկայացուցիչը` Հանրային քաղաքականության ամառային դպրոցի բանախոս
ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի փոխտնօրեն-ավագ փորձագետ, քաղաքական գիտությունների դոկտոր Վարդան Աթոյանը ս.թ. հունիսի 15-ին Հանրային քաղաքականության ինստիտուտի կողմից կազմակերպված «Հանրային քաղաքականության ամառային դպրոցի» շրջանակներում հանդես է եկել «Ուղեղային կենտրոնները հանրային քաղաքականությունում» թեմայով դասախոսությամբ:
Այս մասին հայտնում են ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնից՝ միաժամանակ նշելով, որ Հանրային քաղաքականության ինստիտուտի կողմից կազմակերպված «Հանրային քաղաքականության ամառային դպրոցը» ոչ ֆորմալ կրթական հարթակ է, որը հնարավորություն է ընձեռում մասնակիցներին պատկերացում կազմել հանրային քաղաքականության, դրա մշակման և իրագործման առանձնահատկությունների մասին, ծանոթանալ հանրային քաղաքականության ուսումնասիրության և վերլուծության գործիքներին, հանրային կարծիքի հետազոտման մեխանիզմներին, իրականացնել ոլորտային և համեմատական վերլուծություններ:
Վերոնշյալ դասընթացի շրջանակներում բանախոսություններով հանդես են գալիս տարբեր ոլորտների առաջատար մասնագետներ, գիտնականներ և քաղաքական գործիչներ: Բանախոսությունները ուղեկցվում են գործնական վարժություններով, որոնք մասնակիցներին օգնում են օգտագործել ձեռք բերված գիտելիքները պրակտիկայում, իրականացնել հանրային քաղաքականության վերլուծություն և գնահատում:

Заместитель директора – старший эксперт исследовательского центра «Амберд» АГЭУ, доктор политических наук Вардан Атоян 15-го июня с.г., в рамках «Летней школы публичной политики», организованной Институтом публичной политики, выступил с лекцией на тему: «Мозговые центры в публичной политике».
Об этом сообщают из исследовательского центра «Амберд» АГЭУ, одновременно отмечая, что «Летняя школа публичной политики», организованная Институтом публичной политики является неформальной платформой, которая дает возможность участникам узнать, что такое публичная политика, ознакомиться с особенностями разработки и осуществления, инструментами анализа и изучения публичной политики, механизмами исследования общественного мнения, осуществлять отраслевые и сравнительные анализы.
В рамках указанного курса с лекциями выступают ведущие специалисты различных отраслей, ученые и деятели политики. Лекции сопровождаются практическими упражнениями, которые помогают участникам использовать полученные знания на практике, осуществлять анализ и оценку публичной политики.