«Ամբերդի» ներկայացուցիչը` Հանրային քաղաքականության ամառային դպրոցի բանախոս
ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի փոխտնօրեն-ավագ փորձագետ, քաղաքական գիտությունների դոկտոր Վարդան Աթոյանը ս.թ. հունիսի 15-ին Հանրային քաղաքականության ինստիտուտի կողմից կազմակերպված «Հանրային քաղաքականության ամառային դպրոցի» շրջանակներում հանդես է եկել «Ուղեղային կենտրոնները հանրային քաղաքականությունում» թեմայով...
ՀՊՏՀ մեծ հանդիսասրահում այսօր տեղի ունեցավ հանդիպում Լոնդոնի Րիջընթ Քոլեջի տնօրեն Սթիվ Ֆիլիպսի և այս ուսումնական հաստատության հայաստանյան ներկայացուցիչ Prosper կրթական–հետազոտական կենտրոն հասարակական կազմակերպության խորհրդի նախագահ Հրայր Գյոնջյանի հետ:Սթիվ Ֆիլիպսը, անդրադառնալով Լոնդոնի Րիջընթ Քոլեջի 2012 թվականի...
ՀՊՏՀ-ում վաղը ժամը 12. 00-ին տեղի կունենա հանդիպում Լոնդոնի Րիջընթ Քոլեջի տնօրեն Սթիվ Ֆիլիպսի հետ, որի ընթացքում կներկայացվի 2012թ. ամառային դպրոցի ծրագիրը և ՀՊՏՀ հետ հետագա համագործակցության հնարավորությունները:Լոնդոնի Րիջընթ Քոլեջի 2012 թվականի ամառային դպրոցը 16-21 տարեկաններին առաջարկում է անգլերենի բարձրակարգ...

Заместитель директора – старший эксперт исследовательского центра «Амберд» АГЭУ, доктор политических наук Вардан Атоян 15-го июня с.г., в рамках «Летней школы публичной политики», организованной Институтом публичной политики, выступил с лекцией на тему: «Мозговые центры в публичной политике». Об этом сообщают...
В зале торжеств АГЭУ состоялась встреча с директором  Риджент Коледж Лондона Стивом Филипсом и армянским представителем данного учебного заведения председателем учебно-исследовательского центра Prosper  Грайром Генджяном. Стив Филипс, обращаясь к вопросу о работах летней школы Риджент Коледж 2012 года, отметил,...
Завтра в12.00 в АГЭУ состоится встрча с директором Риджент Колледж Лондона Стивом Филипсом, на которой будет представлена программа летней школы 2012 года и возможности сотрудничества в будущем.  Летняя школа 2012 года Риджент КолледжаЛондона предлагает высококлассные курсы английского дла 16-21 летних, которые...