Դիտումների քանակ՝ 1434
ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնի գլխավոր մասնագետ Արփինե Ջրաղացպանյանը մարտի 11-15-ը «Էրազմուս+» ծրագրի՝ աշխատակիցների վերապատրաստման ծրագրի շրջանակներում մասնակցել է Պորտոյի համալսարանում (Պորտուգալիա) կազմակերպված Միջազգային վերապատրաստումների շաբաթին։
Այս մասին հայտնում է արտաքին կապերի բաժնի մեր գործընկերը՝ ներկայացնելով այցի մանրամասները: Աշխարհի 13 երկրից ավելի քան 25 պատվիրակներ ներկայացրել են իրենց փորձն ու գիտելիքները, քննարկել բարձրագույն կրթության միջազգայնացմանն ուղղված նախագծերը և դրանց կարևորությունը, շարժունության ծրագրերի որակի պահպանման և մշտադիտարկման, միջազգային կրթական ծրագրերին վերաբերող մի շարք հարցեր: Մասնակիցներին ներկայացվել են Պորտոյի համալսարանի միջազգայնացման ռազմավարությունը, հիմնական նախաձեռնություններն ու ձեռքբերումները, ինչպես նաև ինովացիոն և ժամանակակից թվային գործիքներ, որոնք մեծապես նպաստում են տվյալ ոլորտում աշխատանքի արդյունավետության բարձրացմանը:
Մասնակիցները այցելել են նաև Պորտոյի համալսարանի տեխնոպարկ՝ UPTEC, ծանոթացել վերջինիս հիմնական գործունեությանն ու առանձնահատկություններին:
Վերապատրաստումների արդյունքում պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել 6 համալսարանների հետ՝ հետագայում միջբուհական համագործակցություն սկսելու և զարգացնելու համար:

Главный специалист отдела внешних связей АГЭУ Арпине Джагацпанян с 11-15-ое марта в рамках программы переподготовки сотрудников программы "Эразмус+" приняла участие в неделе переподготовок в университете Порто (Португалии).
Об этом сообщают наши коллеги из отдела внешних связей, представив подробности визита. Более 25 участников из 13 стран представили свои знания и опыт, обсудили проекты, направленные на интернационализацию высшего образования, ряд вопросов, касающихся международных образовательных программ. Участникам представили стратегию интернационализации университета Порто, основные инициативы и успехи, а также инновационные и современные цифровые инструменты, которые способствуют повышению эффективности работ в данной области. Участники посетили также технопарк UPTEC университета Порто, познакомились с основной деятельностью последнего и его особенностям.
В результате переподготовки были достигнуты договоренности с 6 университетами - про начало межвузовского сотрудничества и его развитие.