Դիտումների քանակ՝ 3059
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտորի պաշտոնակատար Դիանա Գալոյանը նոյեմբերի 18-19-ը Բրյուսելում մասնակցել է 2019 թվականին ֆինանսավորված Ժան Մոնե ծրագրերի մեկնարկային նիստին։
Այս մասին հայտնում են ՀՊՏՀ միջազգային կապերի բաժնից և հիշեցնում՝ ՀՊՏՀ-ն առաջին անգամ ֆինանսավորում է ստացել՝ իրականացնելու Ժան Մոնե ծրագիր։ Դիմում-հայտը 2018 թվականին ներկայացվել է ՀՊՏՀ միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ամբիոնի կողմից՝ տվյալ պահին ամբիոնի վարիչ Դիանա Գալոյանի համակարգմամբ: Ծրագրի վերաբերյալ հավելյալ տեղեկատվությունը հասանելի է հետևյալ հղումով:
Բրյուսելում տեղի ունեցած հանդիպման ընթացքում ֆինանսավորում ստացած ծրագրերի համակարգողներին մանրամասն ներկայացվել են ծրագրի իրականացման բոլոր բաղադրիչները, այդ թվում՝ ֆինանսական միջոցների կառավարումը, տեղեկատվության հասանելիության և տարածման պահանջները, ինչպես նաև առանձին հանդիպումներ են կայացել յուրաքանչյուր ծրագրի համակարգողի հետ։
Մեր գործընկերները տեղեկացնում են նաև, որ նոյեմբերի 25-ին, ժամը 14։00-ին տեղի կունենա ԵՄ կողմից ֆինանսավորված Ժան Մոնե «ԵՄ քաղաքականությունը, գործող կարգավորումներն ու վարչական կառուցվածքը» ծրագրի պաշտոնական բացման արարողությունը, որի մանրամասների վերաբերյալ կտրվի լրացուցիչ հայտարարություն։

Исполняющая обязанности ректора Армянского государственного экономического университета Диана Галоян 18-19 ноября приняла участие в запуске программ Жан Моне в Брюсселе, финансируемых на 2019 год.
Об этом сообщает отдел международных связей АГЭУ и напоминает, что АГЭУ впервые получил финансирование для реализации проекта Жан Моне. Заявка была подана кафедрой международных экономических отношений АГЭУ в 2018 году, под координацией на тот момент заведующей кафедрой Дианой Галоян.
Более подробная информация о проекте доступна по ссылке.
Во время встречи в Брюсселе координаторы проекта были проинформированы обо всех особенностях реализации проекта, включая финансовое управление, требования к доступу и распространению информации, а также индивидуальные встречи с каждым координатором проекта.
Наши коллеги также сообщают, что официальное начало финансируемой ЕС программы Жан Моне «Политика ЕС, действующие порядки и административная структура» состоится 25 ноября в 14:00, о котором дополнительно будет объявлено.