ՀՊՏՀ ներկայացուցիչները մասնակցել են Եվրոպական ուսումնասիրությունների կովկասյան ասոցիացիայի գլխավոր ասամբլեայի առցանց նիստին
Դիտումների քանակ՝ 1498
Եվրոպական ուսումնասիրությունների կովկասյան ասոցիացիան հունվարի 22-ին գումարել է գլխավոր ասամբլեայի առցանց նիստ, որին մասնակցել են միջազգային կապերի բաժնի պետ Սոնա Մատինյանը, նույն բաժնի աշխատակից Արփինե Ջրաղացպանյանը, միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ամբիոնի ասիստենտներ Ալբերտ Հայրապետյանը և Սուսաննա Աղաջանյանը։ Ալբերտ Հայրապետյանը ներկայացրել է ՀՊՏՀ-ում «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակներում իրականացվող «ԵՄ քաղաքականությունը, գործող կարգավորումներն ու վարչական կառուցվածքը»  Ժան Մոնե մոդուլը  և «ԵՄ և ԵԱՏՄ. հակամարտության և մրցակցության միջև, մերձեցում և համագործակցություն» Ժան Մոնե նեթվորք նախագիծը։
Նշված ասոցիացիան ոչ առևտրային կազմակերպություն է, որը միավորում է հարավկովկասյան երկրներում եվրոպական ուսումնասիրություններով զբաղվող և ոլորտում տպագրական գիտական հրապարակումներ իրականացնող մասնագետներին։ Եվրոպական ուսումնասիրությունների կովկասյան ասոցիացիայի հետ աշխատանքը ՀՊՏՀ-ին կարող է ընձեռել համագործակցային լայն կապերի հնարավորություն:

Представители АГЭУ приняли участие в онлайн-заседании генеральной ассамблеи Кавказской ассоциации европейских исследований
22 января Кавказская ассоциация европейских исследований провела онлайн-заседание генеральной ассамблеи, в котором приняли участие начальник отдела международных связей АГЭУ Сона Матинян, сотрудник того же отдела Арпине Джрагацпанян, ассистенты кафедры международных экономических отношений Альберт Айрапетян и Сусанна Агаджанян. Альберт Айрапетян представил реализуемые в АГЭУ в рамках программы «Эразмус+» проекты: модуль Жана Моне «Политика ЕС, действующие регуляции и административная структура» и нетворк Жана Моне «ЕС и ЕАЭС: между противоборством и конкуренцией, сближение и сотрудничество».
Ассоциация является некоммерческой организацией, которая объединяет специалистов из стран Южного Кавказа, занимающихся европейскими исследованиями и публикующими научные труды в данной сфере. Работа с Кавказской ассоциацией европейских исследований может предоставить АГЭУ широкие возможности для дальнейшего сотрудничества.