ՀՊՏՀ աշխատակիցները Թբիլիսիում մասնակցել են տեղեկատվական սեմինարների
ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի ավագ հետազոտող և արտաքին դրամաշնորհների պատասխանատու Տաթև Եղյանը և միջազգային կապերի բաժնի գլխավոր մասնագետ Արփինե Ջրաղացպանյանը նոյեմբերի 18-20-ը Թբիլիսիում մասնակցել են «Հորիզոն 2020» ծրագրի հայտադիմումի մշակման վերաբերյալ տեղեկատվական սեմինարներին:
ՀՊՏՀ միջազգային կապերից հայտնում են, որ սեմինարների ընթացքում Եվրոպական հանձնաժողովից հրավիրված փորձագետները մասնակիցներին ներկայացրել են՝ ինչպե՞ս դիմել «Հորիզոն 2020» ծրագրին, ինչպիսի՞ առաջնահերթություններ կան, ինչպե՞ս մշակել հաջողակ ծրագիր և կազմել բյուջե, ի՞նչ չափանիշներով են դրանք գնահատվում: Խմբային աշխատանքների միջոցով մասնակիցները հնարավորություն են ունեցել կիրառել ստացած գիտելիքները գործնական դաշտում:
Սեմինարների այս շարքը ՀՊՏՀ աշխատակիցների համար գործնական կապերի հաստատման բարենպաստ հարթակ է հանդիսացել. ձեռք են բերվել պայմանավորվածություններ վրացական մի շարք համալսարանների հետ՝ միջբուհական կապեր ստեղծելու և զարգացնելու ուղղությամբ:

Сотрудники АГЭУ приняли участие в информационных семинарах в Тбилиси
Татев Егян, старший исследователь и сотрудник по внешним грантам исследовательского центра «Амберд» АГЭУ, и Арпине Джрагацпанян, главный специалист отдела международных связей, приняли участие в информационных семинарах по заявке «Horizon 2020» в Тбилиси 18-20 ноября.
Из отдела международных связей АГЭУ сообщают, что эксперты, приглашенные Европейской комиссией во время семинаров, представили участникам, как подать заявку на программу Horizon 2020, каковы приоритеты, как разработать успешную программу и бюджет, какие критерии они ценят? Благодаря групповой работе участники смогли применить свои знания в практической области.
Эта серия семинаров стала удобной платформой для установления деловых контактов сотрудников АГЭУ. Были достигнуты договоренности с рядом грузинских университетов об установлении и развитии межуниверситетских отношений.