Դիտումների քանակ՝ 1422
ՀՀ բուհերի ուսանողների հանրապետական մարզական խաղերի ծրագրով նոյեմբերի 6-ին անցկացվել են ուժային եռամարտի աղջիկների և տղաների առաջնություններ, որտեղ մեր մարզիկները փայլուն են հանդես եկել: Նրանց նվաճած մրցանակային տեղերը asue.am-ի հետ զրույցում ներկայացրել է մարզիչ, ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի դասախոս Արման Գուլյանը:
Այսպիսով, տղաների առաջնությունում 52 կգ քաշային կարգում տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ֆակուլտետի ուսանող Տիգրան Ղալայանը զբաղեցրել է 2-րդ տեղը: Նույն քաշային կարգում 3-րդ տեղն է զբաղեցրել ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետի ուսանող Վանիկ Փափախչյանը:
Աղջիկների առաջնությունում հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի մագիստրանտ Իրինա Մանվելյանը 67 կգ քաշային կարգում զբաղեցրել է 2-րդ մրցանակային տեղը:
Ինչպես տեղեկացրեց Արման Գուլյանը՝ ուժային եռամարտի աշխարհի կրկնակի չեմպիոն, ՀՊՏՀ ուսանող Էդգար Բադալյանը վնասվածքի պատճառով չի կարողացել մասնակցել առաջնությանը:

6 ноября в рамках республиканской спортивной игр студентов вузов Республики Армения прошли соревнования по силовому троеборью среди девушек и парней, на которых наши спортсмены блестяще выступили. Арман Гулян, преподаватель кафедры физического воспитания, чрезвычайных ситуаций и гражданской обороны, представил основные достижения в беседе с asue.am.
Таким образом, Тигран Джалаян, студент факультета регулирования экономики и международных экономических отношений в весовой категории до 52 кг, занял 2 место. Ваник Папахчян, студент факультета информатики и статистики, занял третье место в той же весовой категории.
Ирина Манвелян, магистр факультета бухгалтерского учета и аудита, заняла второе место в женском первенстве в категории 67 кг.
Как отметил Арман Гулян, двукратный чемпион мира по силовому троеборью, студент АГЭУ Эдгар Бадалян не смог принять участие в чемпионате из-за травмы.