Դիտումների քանակ՝ 2679
ՀՊՏՀ և շվեյցարական ՈւՄԵՖ համալսարանի համատեղ մագիստրոսական ծրագրի առաջին շրջանավարտներին երեկ հանձնվեցին ավարտական վկայականները (կրկնակի դիպլոմներ): Նորաթուխ մասնագետներին շնորհավորանքներ հղեցին ՀՊՏՀ-ում ծրագրի համակարգող, ՀՊՏՀ գիտահետազոտական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի պետ Խորեն Մխիթարյանը և ՈւՄԵՖ համալսարանի ռեկտոր,  պրոֆեսոր Ջավեդ Սանգդելը:
Մագիստրոսական ծրագրի պատասխանատուները սկզբում հանձնեցին գերազանցության դիպլոմները: Այսպիսով, 2018-2019 ուսումնական տարում ՀՊՏՀ և շվեյցարական ՈւՄԵՖ համալսարանի համատեղ մագիստրոսական ծրագիրն ունի 21 շրջանավարտ, որից 6-ը Կարմիր դիպլոմակիր են:
Խորեն Մխիթարյանը հիացմունքով նշեց, որ ուսումնառության ողջ ընթացքում ուսանողները ջանասիրաբար լծվել են մասնագիտանալու, սովորելու գործին և հույս հայտնեց, որ նույնքան եռանդով էլ իրենց գիտելիքը ծառայեցնելու են մասնագիտական ոլորտում հաստատուն տեղ գտնելու գործին:
Նույն ուղերձը հղեց նաև Ջավեդ Սանգդելը. «Ձեր կրթությունը ծառայեցրե'ք դրական փոփոխություններ կատարելուն»:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում Ջավեդ Սանգդելն ասաց, որ ՀՊՏՀ-ի հետ համագործակցության առաջին փորձը հաջողված է, ինչն էլ պայմանավորում է դրա շարունակականությունը:
«Այս ծրագիրը մի շարք առավելություններ ունի. նախևառաջ, դասախոսում են տարբեր երկրների (Գերմանիա, Իտալիա, Չինաստան, Շվեյցարիա) առաջավոր բուհերից հրավիրված, բարձր որակավորում ունեցող դասախոսներ, ուսուցումն անգլերենով է: Ի վերջո, ծրագրի արդյունքում ձեռք բերած գիտելիքն ու դիպլոմը հնարավորություն են տալիս աշխատել ոչ միայն Հայաստանում, այլև արտերկրում: Բոլորին մաղթում եմ բարի երթ»,-ասաց Ջավեդ Սանգդելը:
Հիշեցնենք, որ ծրագիրը հայտարարել է նոր ընդունելություն: Այս մասին ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում հրապարակված տեղեկատվությանը կարող եք ծանոթանալ այստեղ:

Количество просмотров: 756
Вчера состоялась торжественная церемония вручения дипломов первым выпускникам совместной магистерской программы УМЕФ - АГЭУ. Новоиспеченных специалистов поздравили координатор программы, начальник отдела организации научно-исследовательских работ АГЭУ Хорен Мхитарян и ректор университета УМЕФ, профессор Джавед Сангдел.
Ответственные магистерской программы сначала вручили дипломы с отличием. Таким образом, в 2018-2019 учебном году совместная магистерская программа имеет 21 выпускников, 6 из которых красные дипломники. Хорен Мхитарян с радостью отметил, что на протяжении всего периода обучения, студенты усердно проходили свои курсы и выразил надежду, что также будут свои знания воплощать в жизнь.
Тому же было посвящено выступление Джаведа Сангдела: ”Пусть Ваши знания служат только к положительным изменениям”.
В беседе с отделом информации и связей с общественностью АГЭУ Джавед Сангдел сказал, что это первый опыт сотрудничества и он удачен, чем и обусловлена ее продолжительность. “Эта программа имеет ряд преимуществ: преподаватели из ряда ведущих европейских стран (Германия, Италия, Китай, Швейцария), преподавание на английском языке.
И в конце концов, в конце обучения студенты получают два диплома, что дает возможность работать не только в Армении, а и за рубежом. Всем желаем счастливого пути”- сказал Джавед Сангдел.