Աշխարհաքաղաքական արդի զարգացումները և ՀՀ տնտեսությունը. փորձագիտական կարծիք
ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի փորձագետ Մերի Հովսեփյանը, անդրադառնալով ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի՝ օրերս ԱԺ-ում արած հայտարարությանը՝ ռուսական գազի դիմաց ռուբլով վճարման հնարավորության վերաբերյալ, նշել է, որ այն Հայաստանի տնտեսության համար բարենպաստ կլինի։
«Եթե հնարավոր լինի բանակցությունների, քննարկումների միջոցով Հայաստան ներկրվող գազի գինը ֆիքսել ռուբլով, ապա այն միանշանակ իր դրական ազդեցությունը կթողնի էներգետիկ շուկայի վրա»,- «Արմենպրես» լրատվական գործակալության հետ զրույցում ասել է տնտեսագետը։
Հոդվածն ամբողջությամբ կարդացեք այստեղ:
Մեկ այլ լրատվականին՝ «Բիզնես 24»-ին տված հարցազրույցում տնտեսագետն անդրադարձել է աշխարհում տիրող իրավիճակին, ՀՀ հարկաբյուջետային հատվածի և այլ ցուցանիշների վրա դրա հետևանքներին։

Современные геополитические тенденции и экономика РА: экспертное мнение
Эксперт исследовательского центра АГЭУ “Амберд” Мери Овсепян, прокомментировав недавнее заявление заместителя премьер-министра РА Мгера Григоряна о возможности оплаты российского газа в рублях, отметила, что это окажет благоприятное воздействие на экономику Армении.
“Если станет возможным в ходе переговоров зафиксировать цену на российский газ в рублевой валюте, то, несомненно, это окажет положительное воздействие на энергетический рынок”, - заявила Мери Овсепян в своем интервью новостному агентству “Арменпресс”.
С полным текстом статьи можете ознакомиться здесь.
В интервью “Бизнес 24” Мери Овсепян обсудила состояние в мире на данный момент, последствия текущих событий на налогово-бюджетный сектор и другие показатели.