Դիտումների քանակ՝ 3191
ՀՊՏՀ հեռակա ուսուցման հանրային ֆինանսներ մասնագիտության մագիստրատուրայի առաջին կուրսի ուսանողները նոյեմբերին հաճելիորեն կզարմանան. աշխարհի կրկնակի չեմպիոն Սիմոն Մարտիրոսյանն իրենց կուրսեցին է: Այսօր հրապարակեցինք հեռակա մագիստրատուրա ընդունված դիմորդների անունները, որոնց թվում է Սիմոն Մարտիրոսյանը:
ՀՊՏՀ ռեկտորի պաշտոնակատար Դիանա Գալոյանը չեմպիոնին և ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի վարիչի պաշտոնակատար Հովհաննես Գաբրիելյանին այսօր հյուրընկալեց իր աշխատասենյակում, շնորհավորեց ու բարի գալուստ մաղթեց:
Բուհի ղեկավարն ընդգծեց, որ ՀՊՏՀ-ում մարզական կյանքը բավականին աշխույժ է և հույս հայտնեց, որ Սիմոն Մարտիրոսյանը նոր շունչ կհաղորդի դրան: Դիանա Գալոյանը մաղթեց, որ Սիմոնի ոսկե մեդալների կողքին տեղ գտնի նաև ՀՊՏՀ մագիստրոսի Կարմիր դիպլոմը:
Հովհաննես Գաբրիելյանն իր հերթին ներկայացրեց Սիմոն Մարտիրոսյանի մարզական ճանապարհը, հաջողություններն ու առաջիկա նպատակները:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի հետ բաժնի հետ զրույցում Սիմոն Մարտիրոսյանն ասաց, որ տնտեսագիտությունը պահանջարկ վայելող մասնագիտություն է, ուստի որոշել է մագիստրոսական կրթությունը Տնտեսագիտական մայր բուհում ստանալ: Նա ավարտել է Հայաստանի ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի պետական ինստիտուտի մարզչամանկավարժական բաժինը:
Պրոֆեսիոնալ մարզիկը հետաքրքրվում է գործարարությամբ և վստահ է՝ տնտեսագիտական կրթությունն իրեն պետք կգա:
Նոյեմբերի 4-ին դասերը կմեկնարկեն, Սիմոնը խոստանում է հնարավորինս մասնակցել բոլոր դասախոսություններին:
Հիշեցնենք, որ օրեր առաջ Թաիլանդի Պատտայա քաղաքում ընթացող ծանրամարտի աշխարհի առաջնությանը 109կգ քաշային Սիմոն Մարտիրոսյանը երկամարտի արդյունքներով նվաճեց ոսկե մեդալը և հռչակվեց աշխարհի կրկնակի չեմպիոն:
Շնորհավորում ենք Սիմոնին ՀՊՏՀ ուսանող դառնալու կապակցությամբ: Վստահ ենք՝ առաջիկա 2.5 տարում նրա մասին գրելու շատ առիթներ կունենանք:

Студенты 1-го курса магистратуры по специальности «государственные финансы» будут приятно удивлены в ноябре, так как с ними будет учиться двукратный чемпион мира Симон Мартиросян. Сегодня был опубликован список поступивших студентов, среди которых Симон Мартиросян.
Сегодня исполняющая обязанности ректора АГЭУ Диана Галоян приняла Чемпиона, а и.о. заведующего кафедрой физической культуры, по ЧС и гражданской обороне АГЭУ Ованнес Габриелян поздравил и приветствовал чемпиона.
Глава университета подчеркнула, что спортивная жизнь в АГЭУ очень активная и выразила надежду, что Симон Мартиросян даст ей новое дыхание.
Ованнес Габриелян представил спортивные планы, успехи и будущие цели Симона Мартиросяна.
Во время беседы с отделом информации и связей с общественностью АГЭУ Симон Мартиросян сказал, что профессия экономиста является необходимой, поэтому он решил получить степень магистра в области экономики в АГЭУ. Он окончил Армянский государственный институт физической культуры и спорта. Профессиональный спортсмен заинтересован в бизнесе и уверен, что экономическое образование ему поможет.
П.с Симон Мартиросян занял первое место в весовой категории 109 кг на чемпионате мира IWF в Таиланде в 2019 году, установив новый мировой рекорд и став двукратным чемпионом мира.
Поздравляем Симона с тем, что он стал студентом АГЭУ. Мы уверены, что в ближайшие 2,5 года у нас будет много возможностей зафиксировать его победы.