Նվիրատվություն ՀՊՏՀ բուժկետին. «Ֆլալեսս» կորպորացիայի հետ համագործակցությունը շարունակվում է
ՀՊՏՀ ռեկտորի պաշտոնակատար Դիանա Գալոյանն այսօր հյուրընկալեց «Ֆլալեսս» կորպորացիայի (ԱՄՆ) նախագահ Ալեքսանդր Մարգարյանին, ներկա էին նաև ՀՊՏՀ բնօգտագործման տնտեսագիտության ամբիոնի վարիչի ժ/պ Գագիկ Աղաջանյանը և տնտեսական և ինժեներատեխնիկական բաժնի պետ Արմեն Ղազարյանը:
Հանդիպումը երկու կազմակերպությունների համագործակցության համատեքստում էր. այս անգամ «Ֆլալեսս» կորպորացիան ՀՊՏՀ բուժկետին նվիրել է գույք և դեղորայք: Ալեքսանդր Մարգարյանը ՀՊՏՀ ղեկավարի հետ հանդիպմանն ընդգծեց, որ պատրաստ է աջակցել ՀՊՏՀ ուսանողներին, ինչպես նաև աշխատակիցներին ուղղված տարատեսակ ծրագրերի իրականացմանը:
ՀՊՏՀ ռեկտորի պաշտոնակատար Դիանա Գալոյանը շնորհակալություն հայտնեց Ալեքսանդր Մարգարյանին համագործակցության համար և նշեց, որ բուհի ղեկավարությունը ՀՊՏՀ աշխատակիցներին և ուսանողներին ուղղված մի շարք սոցիալական և այլ ծրագրեր ունի: «Շատ կարևոր են ոչ միայն սոցիալական, այլև աշխատակիցներին գնահատելու և արժևորելու ծրագրերը: Հատուկ կարևորություն ունեն նաև ուսանողներին ուղղված աջակցության քայլերը»,- նշեց Դիանա Գալոյանը:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում կորպորացիայի նախագահը նշեց, որ ինքը շատ է կարևորում կրթության ոլորտը, և դա է պատճառը, որ պատրաստակամ է օգնել բուհին: «Ամենակարևորը որակյալ, արդիական կրթությունն է, և մենք ցանկանում ենք օգնել բուհին, ներդրումներ կատարել՝ ուղղված մեծ թվով ուսանողների: Իսկ բուժկետի նվիրատվության նպատակը մեկն է՝ ավելի ապահով և անվտանգ միջավայր ստեղծել համալսարանի աշխատակիցների և ուսանողների համար»,- ասաց նա:
Բնօգտագործման տնտեսագիտության ամբիոնի ղեկավարը նշեց, որ կորպորացիայի հետ համագործակցությունը երկու ուղղությամբ է՝ աջակցություն համալսարանին, որն ուղղված կլինի ավելի մեծ թվով շահառուների և աջակցություն ամբիոնին՝ էկոլոգիական կրթության որակը բարելավելու նպատակով: «Այս առումով ևս ունենք որոշ ծրագրեր»,- հավելեց Գագիկ Աղաջանյանը:
Տնտեսական և ինժեներատեխնիկական բաժնի պետ Արմեն Ղազարյանը մեզ հայտնեց, որ հաշվի առնելով սույն նվիրատվությունը՝ նախատեսվում է մոտ ժամանակներս գործարկել համալսարանի բուժկետը: Այժմ այդ ուղղությամբ աշխատանքներ են կատարվում:
ՀՊՏՀ-ի և «Ֆլալեսս» կորպորացիայի հետ համագործակցության մասին մեր նախորդ հրապարակմանը կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղումով:

Сегодня исполняющая обязанности ректора АГЭУ Диана Галоян приняла Александра Маргаряна, президента корпорации FLAWLESS (США), Гагика Агаджаняна, исполняющего обязанности заведующего кафедрой экономики природопользования АГЭУ, Армена Казаряна, начальника хозяйственного и инженерного отдела.
Встреча прошла в рамках сотрудничества: корпорация FLAWLESS передала медицинский центр АГЭУ мебель и медикаменты. Александр Маргарян подчеркнул, что готов поддержать реализацию различных программ, разработанных как для студентов АГЭУ, так и для сотрудников.
Диана Галоян выразила благодарность за сотрудничество и заявила, что руководство университета осуществляет ряд социальных и других программ, направленных на поддержку сотрудников и студентов АГЭУ.
Во время беседы с отделом информации и связей с общественностью АГЭУ президент корпорации заявил, что выделяет сектор образования и готов помочь университету. «Высокое качество, современное образование имеет большое значение, и мы хотели бы помочь вузу сделать инвестиции для большего количества студентов»- отметил он.
Заведующий кафедрой экономики природопользования отметил, что сотрудничество с корпорацией осуществляется в двух направлениях: поддержка университета, которая будет ориентирована на большее число заинтересованных сторон, и поддержка кафедры, направленная на повышение качества экологического образования.
Начальник хозяйственного и инженерно-технического отдела Армен Казарян отметил, что с учетом пожертвования планируется в ближайшее время открыть мед.пункт в университете.