Դիտումների քանակ՝ 3160
ԵՄ «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակում հուլիսի 8-12-ը Խորվաթիայի Հանրապետության Պուլայի Յուրայ Դոբրիլայի համալսարան են այցելել ՀՊՏՀ կառավարչական հաշվառման և աուդիտի ամբիոնի լաբորանտ Արփինե Հակոբյանը, «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի փորձագետ Շուշան Մովսիսյանը, մարքեթինգի ամբիոնի լաբորանտ Մանուշ Քալանթարյանը: Վարչական աշխատակիցների վերապատրաստման ծրագրի շրջանակում մեր համալսարանի պատվիրակներին ընդունել է Յուրայ Դոբրիլայի համալսարանի միջազգային ծրագրերի համակարգող Իվոնա Պետերնելը, որի հետ քննարկել են վարչական աշխատակիցների համագործակցությունն ավելի սերտ դարձնելու հնարավորությունները, ծանոթացել են բուհի ենթակառուցվածքներին և ստորաբաժանումների աշխատանքին: ՀՊՏՀ-ականները իրենց հերթին ներկայացրել են մեր համալսարանի ձեռքբերումները և զարգացման հեռանկարները: Նույն համալսարանի միջդիսցիպլինար, իտալական և մշակութային ուսումնասիրությունների բաժնի դասախոս Սանյա Դոլենեկի հետ արդյունավետ քննարկում է ծավալվել համատեղ հետազոտական աշխատանք կատարելու և հոդվածներ տպագրելու վերաբերյալ: Սանյա Դոլենեկը 2016 թ. այցելել է Հայաստան և ազգային ամսագրում նյութ է հրապարակել իր այցելության մասին. տե՛ս հետևյալ հղմամբ:
Այս մասին լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեցին Արփինե Հակոբյանը, Մանուշ Քալանթարյանը և Շուշան Մովսիսյանը՝ բարձր գնահատելով իրենց ընձեռված հնարավորությունը, վերապատրաստման ընթացքում քաղած դասերը:

Количество просмотров: 1019
С 8-12 июля в рамках программы "Эразмус +" университет Пулы имени Юрая Добрилы в Республике Хорватия посетили лаборант кафедры управленческого учета и аудита Арпине Акопян, эксперт исследовательского центра "Амберд" Шушан Мовсисян, лаборант кафедры маркетинга Мануш Калантарян.
В рамках программы переподготовки административного персонала представителей АГЭУ приняла координатор международных программ университета имени Юрая Добрилы Ивона Петернел, с которой обсудили вопросы более тесного сотрудничества между административным персоналом, ознакомились с работой структурных подразделений и инфраструктур вуза. АГЭУ-евцы в свою очередь представили достижения нашего университета и перспективы развития. С преподавателем итальянского, междисциплинарного и культурного отдела Саньей Доленек была проведена дискуссия о совместной научно-исследовательской деятельности, публикации научных статей. Санья Доленек в 2016 году посетила Армению и в национальном журнале опубликовала статью о своем приезде в Армению, смотреть по следующей ссылке.
Об этом отделу информации и связей с общественностью сообщили Арпине Акопян, Мануш Калантарян и Шушан Мовсисян. Их визит был освещен на официальной странице университета Пулы, смотреть по следующейу ссылке.
Программу в нашем университете координирует отдел международных связей департамента внешних связей АГЭУ.