Դիտումների քանակ՝ 1613
Սիրելի ՀՊՏՀ-ականներ, այցելուներ, ինչպես արդեն առիթ ենք ունեցել գրելու, Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում ապրիլի 25-ին մեկնարկել է ամփոփիչ ատեստավորման գործընթացը, որի շրջանակներում առկա և հեռակա բակալավրիատի ուսանողները ներկայացնում են իրենց ավարտական աշխատանքները, իսկ առկա մագիստրատուրայի ուսանողները՝ մագիստրոսական թեզերը: Քննական լսարաններ է այցելել և ուսանողներին խրախուսել է ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը:
Ուսումնական բաժնի տվյալների համաձայն, այս տարի մեր համալսարանի ամփոփիչ ատեստավորման գործընթացին մասնակցում են շուրջ 386 մագիստրանտ և 1278 բակալավր՝ առկա և հեռակա կրթաձևերից:
ՀՊՏՀ Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինն այս հրապարակմամբ ներկայացնում է լուսանկարային շարք՝ նպատակ ունենալով ցուցադրել նաև այն մասնագիտությունների գծով ամփոփիչ ատեստավորման գործընթացը, որոնց չենք անդրադարձել:
Հիշեցնենք՝ ավարտական աշխատանքների և մագիստրոսական թեզերի պաշտպանությունն այս տարի բակալավրիատի և մագիստրատուրայի առկա ուսուցման շրջանավարտների համար սահմանված է ապրիլի 25-ից մայիսի 28-ը, բակալավրիատի հեռակա ուսուցման շրջանավարտների համար՝ մայիսի 29-ից հունիսի 20-ն ընկած ժամանակահատվածը:

Дорогие АГЭУ-овцы, посетители! Напомним, что 25 апреля в Армянском государственном экономическом университете стартовал итоговый аттестационный процесс, в рамках которого студенты бакалаврита очной и заочной формах обучения представляют свои выпускные работы, а студенты магистратуры – защищают свои магистерские диссертации. Ректор АГЭУ, профессор Корюн Атоян посещает аудитории и поддерживает студентов.
По данным учебного отдела, в этом году в итоговом аттестационном процессе участвуют 386 магистрантов и 1278 бакалавров по очной и заочной формам обучения.
Напомним, что защита выпускных работ и магистерских диссертаций в этом году для выпускников бакалавриата и магистратуры очной формы обучения установлена с 25 апреля по 28 мая, а для сыпускников бакалавриата заочной формы обучения – с 29 мая по 20 июня. Вчера представили защиту выпускных работ выпускников специальности международных экономических отношений.