Դիտումների քանակ՝ 1934
ՀՊՏՀ առկա ուսուցման բակալավրիատի 3-րդ և 4-րդ կուրսերի ուսանողները հոկտեմբերի 1-ից կմասնակցեն MS Office-ի  անվճար լրացուցիչ դասընթացների: Սա բուհի ղեկավարության նոր նախաձեռնությունն է, որը շարունակական է լինելու և ապահովելու է ուսանողի բազմակողմանի զարգացումը:
Դասընթացների մեկնարկից առաջ այսօր ՀՊՏՀ ռեկտորի պաշտոնակատար Դիանա Գալոյանը հանդիպեց հայտագրված ուսանողների, տնտեսական ինֆորմատիկայի և տեղեկատվական համակարգերի ամբիոնի վարիչ Վարդան Սարգսյանի, ՀՊՏՀ արտաքին կապերի դեպարտամենտի տնօրեն Լուսինե Դանիելյանի, շարունակական կրթության և վերապատրաստումների բաժնի պետ Աղավնի Հակոբյանի և բաժնի աշխատակիցների հետ՝ համատեղ քննարկելու դասընթացին առնչվող բովանդակային և կազմակերպական հարցերը: Ողջույնի խոսքում բուհի ղեկավարն ընդգծեց, որ ուսանողները դասընթացի նկատմամբ բավականին մեծ հետաքրքրություն են ցուցաբերել, և նման կարճաժամկետ ծրագրերով համալսարանի ղեկավարությունը փորձում է լրացնել ուսանողների ոչ մասնագիտական գիտելիքների բացը: Դիանա Գալոյանը հայտնեց, որ կոնկրետ MS Office-ի դասընթացը կազմակերպվում է՝ նկատի ունենալով ուսանողության ցանկությունը, միաժամանակ, սա գործնական գիտելիքի հաղորդման մի եղանակ է:
Վարդան Սարգսյանն անդրադարձավ դասընթացի բովանդակային կողմին՝ նշելով, որ պարապմունքները նվիրված են լինելու Word, Ecxel, Acsess ծրագրերին, անցկացվելու են համակարգչային լսարաններում, վարելու են ՀՊՏՀ երիտասարդ դասախոսները:
Աղավնի Հակոբյանն էլ պարզաբանեց կազմակերպական հարցերը. դասընթացը ներառելու է 15 դաս՝ 1.5 ժամ տևողությամբ, հանդիպումները լինելու են դասերի ավարտից հետո:
Ռեկտորի պաշտոնակատարը և ծրագրի կազմակերպիչները պատասխանեցին ուսանողների հարցերին, ինչպես նաև լսեցին նրանց կարծիքներն ու առաջարկությունները:

Студенты 3-го и 4-го курса бакалавриата дневного отделения будут посещать бесплатные дополнительные курсы MS Office с 1 октября. Это новая инициатива руководства университета, которая будет непрерывной и обеспечит всестороннее развитие студента.
Сегодня в преддверии курсов со студентами встретились исполняющая обязанности ректора АГЭУ Диана Галоян встретилась с зарегистрированными студентами, Вардан Саргсян, заведующий кафедрой экономической информатики и информационных систем, Лусине Даниелян, директор департамента внешних связей АГЭУ, Агавни Акопян, начальник отдела непрерывного образования и переподготовок. Были обсуждены содержание и организационные вопросы, связанные с курсом.
В приветственном слове руководитель университета подчеркнул, что студенты очень заинтересованы в курсе, и с помощью таких краткосрочных программ руководство университета пытается восполнить пробел в непрофессиональных знаниях студентов.
Вардан Саргсян коснулся содержания курса, отметив, что тренинги, посвященные программам Word, Ecxel, Acsess, будут проводиться молодыми лекторами АГЭУ в компьютерных залах.
Агавни Акопян уточнила организационные вопросы: курс включает в себя 15 тренингов по 1,5 часа, встречи будут проводиться после занятий.
Исполняющая обязанности ректора и организаторы проекта ответили на вопросы студентов и выслушали их мнения и предложения.